2

CWKS Vęgoria Węgorzewo

0
Klasa Okręgowa niedziela 2 sierpnia @ 17:00 Stadion miejski

Początek spotkania zaczęliśmy wysokim pressingiem co znacznie utrudniało grę rywalom. Zaowocowało to rzutem rożnym w 3 minucie, po którym w idealnej sytuacji znalazł się Ossowski niestety niepilnowany uderzył z pierwszej piłki nieznacznie obok dalszego słupka. Zaskakująco dużo miejsca po prawej stronie miał Fal co próbował wykorzystać, dość łatwe wejście w pole karne i strzał zablokowany poprzez zostawienie nogi obrońcy. Na lewej stronie nieustany wiatr robił Duda, lecz od razu był podwajany. Najlepszą sytuacje miał jednak na prawej stronie gdy w swoim stylu wszedł w pole karne dryblując ale strzał lewą nogą mu nie wyszedł. Szkoda ponieważ niepilnowany na 7 metrze był Łydziński. Powinno być 3:0..ale jak mówi przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc i na nas się zemściło w 22 minucie, gdy piłkę na 30 metrze stracił Fal, jego błąd próbował naprawić Potyra, lecz piłka uciekła, rywal podał do napastnika, który przyjął i szybko niemocnym lecz precyzyjnym strzałem uderza obok prawego słupka. Reszta minut 1 połowy to kolejne próby naszych graczy, jednakże brakowało tego ostatniego zagrania/strzału.
Druga połowa zaczęła się śmielszą grą gospodarzy, lecz to my ciągle kreowaliśmy grę. Wobec złej murawy zmuszeni byliśmy grać długie piłki co kosztowało sporo sił. Trener postanowił od 50 minuty na zmiany i każda kolejna coś wznosiła ale brakowało szczęścia i dokładności przede wszystkim. Po przerwie bramkarz SKS-u miał więcej pracy przejmując piłki na skraju szesnastki. Po 75 minutach zaczęliśmy grać bardziej ofensywnie co przełożyło się na kontry gospodarzy, bowiem po takich wyjściach 2 razy mogli zamknąć mecz, lecz ich strzały kończyły się daleko za bramką. Najlepszą okazją Szczytna był rzut wolny z 25 metra, po którym nasz obrońca Biaduń obejrzał karton. Strzał ten za mur przy ziemi obronił Oszako. Następna okazję  bramkową (już chyba 5) miał tym razem Maliszewski, podanie górą pomiędzy dwójkę obrońców zakończył strzałem z woleja omijając bramkarza na 8 metrze ale także bramkę. W końcówce w swoim debiutanckim meczu mógł strzelić Pawlukiewicz, jednak jego strzał sam na sam z kąta broni głową bramkarz. W ostatniej minucie kontra SKS-u i zawodnik z prawej stronie przebiegł 30 metrów sam, zszedł do środka, uderzył z 7 metra po krótkim obok wychodzącego Oszako. Koniec meczu – FALSTART

SKS Szczytno 2 - 0 CWKS Vęgoria Węgorzewo

• niedziela 2 sierpnia 2020 @ 17:00