3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Remis w meczu 19 kolejki !

Z Czarnymi na remis ! Pierwszy mecz wiosny w Węgorzewie !

Wynikiem 1-1 zakończyło się spotkanie 19 kolejki Klasy Okręgowej Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej pomiędzy Vęgorią a MLKS Czarni Olecko.
Wczorajszy mecz zaczął się od zdecydowanej przewagi Trójkolorowych. Pierwsze 15 minut meczu Vęgoria atakowała na bramkę rywali, ale dobrze grający defensorzy Czarnych skutecznie radzili sobie z naporem. W kolejnych minutach zarysowała się delikatna przewaga gości z Olecka. Kilka razy dobrze interweniował Kacper Oszako zapobiegając utracie bramki. Około 25 minuty po strzale zawodnika z Olecka piłka trafiła w poprzeczkę. Mieliśmy sporo szczęścia.
W 34 minucie spotkania należał nam się rzut karny. Obrońca Czarnych zatrzymał piłkę ręką, ale sędzia Michał Makarski nie odgwizdał jedenastki. Cała sytuacja będzie dobrze widoczna w skrócie spotkania który przygotuję jeszcze dziś.
Pierwsza połowa kończy się remisem 0-0.
Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły bez zmian. Kilka minut po wznowieniu gry Czarny wyszli na prowadzenie. Zawodnik Czarnych grający na lewej stronie otrzymał bardzo dobrze podanie ze środka pola. Ruszył w kierunku naszego pola karnego, zagrał piłkę do niepilnowanego Kamila Kowalewskiego, a ten dopełnił tylko formalności strzelając bramkę na 0-1.
Od tego momentu zarysowała się przewaga Vęgorii. Czarni nastawili się na grę obronną i próbowali kontrować. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności. W 68 minucie gry Damian Awtuch strzelił bramkę dla Vęgorii … ale sędzia uznał że nasz napastnik był na spalonym. Wyrównanie dał nam Jacek Rutkowski w 78 minucie gry strzałem z rzutu wolnego. Jacek wykorzystał fatalne ustawienie muru oraz bramkarza i idealnie uderzył w dalszy róg bramki. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. CWKS Vęgoria Węgorzewo 1-1 MLKS Czarni Olecko
Po tym meczu Vęgoria utrzymuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Kolejne spotkanie już w przyszłą sobotę. Tym razem Trójkolorowi jadą do Orzysza. Ten mecz w sobotę 9 kwietnia o 16:00
Podsumowanie spotkania
Bramki w meczu:
0-1 Kamil Kowalewski 47 min
1-1 Jacek Rutkowski 78 min
Żółte kartki
Stanisław Klein – Vęgoria
Krystian Kuźba – Czarni
Zagraliśmy w składzie:
Kacper Oszako
Marcin Biaduń – Mateusz Opar – Stanisław Klein – Damian Kuszmider
Adam Kun – Szymon Krupa -Jacek Rutkowski – Maciek Pawlukiewicz
Daniel Łydziński i Patryk Galiniewski
Zmiany
55 min Damian Awtuch za Daniela Łydzińskiego
70 min Bartek Wargala za Szymone Krupę
76 min Mateusz Baluta za Maćka Pawlukiewicza
//haszqov