3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Po „żaglowane ” Pewne zwycięstwo w Pieckach !

Pierwsze wiosenne zwycięstwo !! Drużyna Miłosza Kołodziejczyka na piątkę !

 
Nasi seniorzy pokonali wczoraj w Pieckach miejscowy Żagiel 3-5.
Spotkanie to było bardzo wyrównane. Zarówno Żagiel jak i Vęgoria miały dużo sytuacji bramowych, lecz na przeszkodzie w strzelaniu bramek stawali bramkarze, świetnie interweniujący obrońcy oraz słupki czy też poprzeczki 🙂 🙂
Vęgoria objęła prowadzanie w 29 minucie. Rafał Bendek dorzucił piłkę z auto na pole kare. Tak najwyżej wyskoczył Patryk Potyra i strącił piłkę wprost pod nogi Patryka Galiniewskiego, który otworzył wynik tego spotkania i mieliśmy 1-0.
Chwilę później bo w 33 minucie Daniel Maliszewski strzela wprost w bramkarza Żagla, ten wybija piłkę do której dopadł Patryk Galiniewski i po ostrej ” przepychance ” z obrońcą Żagla zdobywa drugą bramkę dla CWKS. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Vęgorii 2-0.
 
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze strzelając nam bramkę w 52 minucie meczu. Niezbyt długo było trzeba czekać na odpowiedź Trójkolorowych. Daniel Maliszewski strzałem z rzutu wolnego zdobył trzecią bramkę w 60 minucie i można było powiedzieć że Vęgoria odzyskała panowanie nad meczem.
 
W drugiej części mieliśmy dużo stałych fragmentów, a w szczególności rzutów rożnych. Po jednym z nich w 72 minucie piłka spadła wprost pod nogi Mateusza Opara, a nasz etatowy stoper ze stoickim spokojem uderzył technicznie nad bramkarzem i zrobiło się 4-1.
Piąta bramka autorstwa Patryka Depta to prawdziwy majstersztyk. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk wyprzedził obrońcę, zbiegł na krótki słupek i uderzając piłkę piętą przelobował bramkarza. W 80 minucie zrobiło się już 5-1 i mogło się wydawać że już nic złego stać się nie może ……
Ale jak to w życiu bywa, sprawdza się stare piłkarskie porzekadło … Panowie gramy do końca. I właśnie do końca zagrał Żagiel Piecki. Gospodarze nie podłamali się tym że przegrywają różnicą 4 bramek. w 88 i 90 minucie zdołali strzelić Vęgorii 2 bramki wykorzystując brak koncentracji i indywidualne błędy.
 
Wynik na pewno cieszy. Styl gry również mógł się podobać. Biorąc pod uwagę to że sytuacja kadrowa w Vęorii nie jest za ciekawa. Ciągłe wyjazdy na granice Polsko – Białoruską zmuszają trenera Kołodziejczyka do ciągłej rotacji składem. Niestety taki stan utrzyma się zapewne do końca tego sezonu. Tym bardziej cieszymy się z tych punktów.
KS Żagiel Piecki 3-5 CWKS Vęgoria Węgorzewo
Bramki dla Vęgorii:
Patryk Galiniewski x 2
Daniel Maliszewski
Mateusz Opar
Patryk Depta
Żółte kartki
Mateusz Opar
Jacek Rutkowski
Kacper Oszako
Zagraliśmy w składzie
Kacper Oszako
Rafał Bendek ( Damian Kuszmider), Mateusz Opar ( Kacper Kramek ), Patryk Potyra, Marcin Biaduń ( Kuba Putkowski )
Adam Kun, Maciek Pawlukiewicz ( Bartek Wargala ), Jacek Rutkowski, Mateusz Baluta ( Patryk Depta )
Daniel Maliszewski i Patryk Galiniewski
 
Już za tydzień w Węgorzewie przy T13 Vęgoria podejmować będzie Czarnych Olecko !!
 
 
Jeszcze dziś na naszym Facebooku będzie dostępny obszerny skrót ze spotkania KS „Żagiel” PieckiCWKS Vęgoria Węgorzewo
//haszqov