3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Po weekendzie !

Za nami długi majowy weekend 2021. Pod względem piłkarskim był on wręcz rewelacyjny. Drugi raz z rzędu wszystkie nasze drużyny zdobyły komplet punktów.

 

Środa 28 kwietnia

Juniorzy:

Victoria Bartoszyce 4-6 Vęgoria Węgorzewo

Drugi mecz naszych Juniorów w I wojewódzkiej lidze Juniorów A1 i drugie zwycięstwo! Tym raz nasz młodzież pokonała w Bartoszycach Victorię 4-6 !! Vęgoria bardzo szybko objęła prowadzenie w tym meczu. Już w drugiej minucie Krystian Radzewicz po świetnym rajdzie wpadł w pole karne i wywalczył rzut karny który skutecznie zamienił na bramkę. W 8 minucie Krystian podwyższył na 2-0. Szybka kontra, doskonałe podanie Patryka Galiniewskiego na wolne pole i precyzyjny strzał w długi róg bramki i mamy 2-0.  Mimo że zarysowała się przewaga gospodarzy to Vęgoria ukąsiła po raz trzeci w 15 min. Patryk Galiniewski wykorzystał świetne podanie od Krystiana Radzewicza i zrobiło się 3-0. Gospodarze odpowiedzieli na 27 minucie wykorzystując rzut karny. Vęgoria po stracie bramki od razu przystąpiła do ataku i w 30 minucie Mateusz Kukułka wykończył bardzo dobrą akcję całego zespołu i podanie od Patryka Galiniewskiego. Victoria Bartoszyce w 32 minucie wykorzystują swoją szansę i po błędzie naszej obrony strzela na 4-2, a w 43 minucie gospodarze łapią kontakt strzelając z rzutu karnego na 4-3. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Pewne było że w tym meczu bramki jeszcze padną.

W drugiej połowie widoczna była przewaga drużyny gospodarzy. Vęgoria spokojnie grała piłką i czekała na swoje szanse. Kolejna bramka padła dopiero w 76 minucie spotkania kiedy to nie uwagę obrońców i fatalne zachowanie bramkarza Victorii wykorzystał Krystian Radzewicz. Trójkolorowi znowu odskoczyli na dwie bramki i uspokoili grę. W samej końcówce meczu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który Ci zamienili na bramkę. Do końca spotkania pozostały 2 minuty i nasilały się ataki Victorii. Jedną z takich akcji skutecznie przerwał Mateusz Kukuła i od razu ruszył z kontrą. Zagrał piłkę do dobrze ustawionego Grzesia Wojciechowskiego, który wpadł w pole karne …. i został sfaulowany przez obrońcę. Sędzia podyktował piąty już w tym meczu rzut karny. Mariusz Predko zamienił jedenastkę na bramkę i ostatecznie Vęgoria wygrywa w Bartoszycach 6-4 !!

MECZYCHO !

Tabela 1 Ligi Juniorów w zakładce TABELE na naszej www.

 

Piątek 30 kwietnia

Młodzik D1

MKS Korsze 0-8 Vęgoria Węgorzewo

Drugi bardzo dobry mecz drużyny Błażeja Krafcewicza. Wyprawa do Korsz w piątkowe popołudnie zaowocowała kolejnymi trzema punktami. Trener był bardzo zadowolony ze skuteczności swoich zawodników. Szybko strzelone dwie bramki ustawiły cały mecz. Do przerwy Vęgoria prowadziła 5-0, a w drugiej połowie dołożyła jeszcze 3 kolejne bramki. Niewątpliwie można ten mecz było wygrać wyżej .. ale strzela się tyle bramek na ile przeciwnik pozwala jak mawiają znawcy. Drużyna Młodzików z dorobkiem 6 punktów jest liderem w swojej grupie.

Bramki w tym meczu strzelali

Oliwier Siwek x 2, Adrian Łoziak x 3, Bartek Jedenasty x 2 i Artur Kumor.

Tabela I Ligi Młodzików na naszej www.

 

Sobota 1 maja

Młodziki D2

AS Stomil Olsztyn 1-7 Vęgoria Węgorzewo

Vęgoria ma patent na Olsztyn ! Młodziki D2 zagrały drugi mecz ligowy i drugi w Olsztynie. Tym razem przeciwnikiem był Stomil Olsztyn. Młodzi węgorzewianie bez większych problemów poradzili sobie ze Stomilem wygrywając 7-1. Strzelanie w tym meczu rozpoczął Tomek Walaszczyk w pierwszych minutach meczu. Od tego momentu zarysowała się widoczna przewaga naszej drużyny, a kolejne bramki były kwestią czasu. Bardzo dobra gra całej drużyny, a w szczególności bloku defensywnego zasługiwała na ogromne brawa. Tak grające Młodziki Vęgorii mogą śmiało myśleć o wygraniu Ekstraklasy.

Bramki w tym meczu:

Tomek Walaszczyk x 4, Bartek Bondziul x 2 i Nikodem Milinkiewicz

Tabela Ekstraklasy Młodzików D2 w zakładce TABELE na naszej www.

 

Seniorzy:

Omulew Wielbark 0-2 Vęgoria Węgorzewo

 

Zdecydowanie na fali się seniorzy Vęgorii.  Wygrany trzeci mecz z rządu napawa optymizmem. Widmo spadku do A-klasy przestaje pukać do naszej szatni. Zwycięstwo w Wielbarku po bramkach Daniela Łydzińskiego z rzutu karnego i Daniela Maliszewskiego z rzutu wolnego pozwoliło awansować w tabeli na 8 miejsce i złapać oddech przed kolejnymi meczami. Już w sobotę starcie z MKS Jeziorany w Węgorzewie przy T13. Będzie to bardzo ważny mecz ponieważ MKS i Vęgorię dzieli tylko 1 punkt.

Bramki w meczu:

Daniel Maliszewski i Daniel Łydziński

Tabele Ligi Okręgowej w zakładce TABELE na naszej www.

 

Niedziela 2 maja

Orliki E2

W niedzielę 2 maja odbył się turniej Orlików w Węgorzewie przy T13. Niestety drużyny Pisy Barczewo i DKSu Dobre Miasto nie dojechały do Węgorzewa więc w turnieju zagrały dwie drużyny Vęgorii oraz KS Dywity. Drużyna gości wygrała z Vęgorią II 5-1, a z Vęgorią I wygrała 2-1, rewanżując się tym samym za porażkę 6-1 z zeszłotygodniowego turnieju w Dobrym Mieście.

Na koniec drużyny zagrały jeszcze towarzysko. Vęgoria już jako jedna drużyna wygrała 2-0.

Kolejny turniej już w niedzielę 9 maja. Dokładna godzina i miejsce rozegrania turnieju będzie ustalone w tygodniu.

 

Żaki i Orliki E1

Drużyny Żaków i Orlików E1 nie rozgrywały żadnych turniejów w ten weekend.

Przypominam że WMZPN nie prowadzi w tym sezonie klasyfikacji drużyn w rozgrywkach dziecięcych.

 

 

//haszqov