1 lutego 23, środa

Aktualności

Po weekendzie

To był bardzo dobry weekend w wykonaniu naszych drużyn. Widać że okres przygotowawczy został przepracowany sumiennie. Z taką grą nasze drużyny będą bić się o najwyższe cele.

 

Młodziki D1

W piątek 23 kwietnia 2021 swój pierwszy mecz ligowy pod wodzą nowego trenera Błażeja Krafcewicza rozegrała drużyna Młodzików D1. Młodzi Węgorzewianie pewnie pokonali na własnym boisku Legię Bart Bartoszyce 4-1. Bramki w tym meczu strzelali Bartek Stec x 2, Kacper Gajda  i Oliwier Siwek. Przypomnę że Młodziki D1 rywalizują w I wojewódzkiej lidze Młodzików Grupa 1.

 

Młodziki D2

Drużyna Młodzików młodszych rywalizująca wiosną w Wojewódzkiej Ekstraklasie PROTRAINUP Młodzików D2 swoje pierwsze spotkanie rozegrała na Olsztyńskich Dajtkach z SMP Żuri Olsztyn. Węgorzewianie po bramkach Bartka Bondziula x i Tomka Walaszczyka wygrali to spotkanie 4-2.  Mimo początkowych trudności i dwukrotnego prowadzenia drużyny Żuri, nasi zawodnicy zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Cenne trzy punkty przyjechały do Węgorzewa.

 

Seniorzy

Trójkolorowi wygrali drugi mecz z rzędu.  Po zeszło tygodniowym zwycięstwie nad Romintą Goładap 2-1 tym razem w sobotę 24 kwietnia seniorzy pewnie pokonali Kłobuk Mikołajki 5-1. Bramki w tym meczu strzelili Mateusz Duda, Szymon Walaszczyk, Patryk Potyra, Maciej Pawlukiewicz i Daniel Łydzieńki. W najbliższą sobotę przed Vęgorią trudne spotkanie wyjazdowe z Omulwią Wielbark.

 

Juniorzy

REWELACJYNY mecz rozegrali nasi Juniorzy w Lidzbarku Warmińskim gdzie pokonali lokalną Polonię 3-2. Spotkanie było bardzo wyrównane i obfitowało w wiele okazji bramkowych, ale zarówno bramkarz Vęgorii Kuba Jurczak jak i golkiper gospodarzy świetnie radzili sobie w stuprocentowych sytuacjach. Do przerwy Vęgoria prowadziła 0-2, aby już w 55 minucie remisować 2-2. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Adama Kuna który mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza i dał nam upragnione zwycięstwo.

Bramki w meczu; Patryk Galiniewski, Janek Puchalski i Adam Kun

 

Orliki E2

Orliki Młodsze trenowane przez trenera Kumora w niedzielę rozegrały pierwszy turniej ligowy w Dobrym Mieście. Pierwsze spotkanie wygraliśmy z KS Dywity 6-1 a drugie przegraliśmy z gospodarzami 5-0. Kolejny turniej już najbliższą niedzielę w Węgorzewie przy T13.

 

Żaki F1

Drużyna Żaczków F1 z trenerem Petiukiem na czele w niedzielę rozegrała turniej na Stadionie Miejskim w Węgorzewie. Nasz Żaczki zremisowały dwa mecze, jeden wygrały i jeden przegrały.  Kolejne zmagania już w najbliższą niedzielę. Miejsce turnieju do ustalenia.

 

Orlik E1

Z powodu złych warunków atmosferycznych nie odbył się turniej Orlików E1 zaplanowany na poniedziałek 26 kwietnia. Nowy termin zawodów zostanie ustalony w tym tygodniu.

 

Przypominam że od tego roku w rozgrywkach Żaków oraz Orlików nie będzie prowadzona klasyfikacja oraz statystyki.

 

TABELE ORAZ WYNIKI WSZYSTKICH GRUP DOSTĘPNE NA STRONACH WMZPN

www.wmzpn.pl

 

 

//haszqov