3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Po weekendzie ! Krótkie podsumowanie ostatnich spotkań !

Runda wiosenna ruszyła pełną parą !! Drużyny CWKS Vęgorii rywalizują na boiskach naszego regionu w rozgrywkach WMZPN. Do rozgrywek Związkowych nie przystąpiły jest Żaki i Orliki. Węgorzewska piłkarska lokomotywa pomału się rozpędza !! 

 

Młodziki

Drużyna Jarka Petiuka rywalizuje w II Lidze Wojewódzkiej Młodzików. Po dwóch kolejkach nasza drużyna z dorobkiem 3 punktów zajmuje 2 miejsce w tabeli. Prowadzi ku zaskoczeniu wszystkich Kowalak Kowale Oleckie, który wyrasta nam na faworyta do awansu. Vęgoria przegrała z Kowalakiem w pierwszej kolejce 3-4. W drugiej kolejce spotkań CWKS pokonał na Stadionie Miejskim w Węgorzewie LKS Mazur Wydminy 2-0 po bramkarz Maćka Krawczyka i Bartka Steca.

Już w Wielki Czwartek nasze Młodziki jadą do Kętrzyna na mecz tamtejszą granicą. Trener Petiuk spodziewa się ciężkiego meczu, ale będzie miał do dyspozycji optymalny skład i liczy na zwycięstwo. Początek spotkania w Kętrzynie o 17:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kazimierza Wielkiego 2.

 

Trampkarze 

Dopiero po 4 kolejkach obudzili się nasi Trampkarze, którzy tej wiosny grają w I Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy C1 Ekipa pod wodzą Daniela Maliszewskiego wygrała pierwszy mecz tej wiosny z Naki III Olsztyn 4-3 po trafieniach Patryka Galiniewskiego, Olka Kozłowskiego, Piotra Mnicha i Michała Urbanowicza. Vęgoria z 3 punktami na koncie zajmuje 6 miejsce w tabeli wyprzedzając Mazura Ełk i Naki Olsztyn. Poprzednie mecze zakończyły się porażkami z czego najbardziej zabolała nas ta w Ełku z Roną 6-12. Kolejne mecze wyglądały już o wiele lepiej ale to nie wystarczyło i przegraliśmy z Mrągowią 3-6 oraz z drużyną Sylwka Czereszewskiego CZEREŚ SPORT 5-6.

W czwartek 18 kwietnia nasi Trampkarze jadą do wspomnianego Mazura Ełk i liczymy na kolejne 3 punkty oraz awans w ligowej tabeli. Początek spotkania w Ełku o godzinie 13:00 na stadionie w Ełku.

 

Juniorzy

Juniorzy CWKS Vęgorii rywalizują w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów A1 i po dwóch rozegranych do tej pory kolejkach zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. Jedyne punkty udało się wyrwać dla GKSu Szczytno w pierwszej kolejce spotkań. Vęgoria wygrała wówczas przy  T13 w Węgorzewie z GKSem 2-1 po bramkach Kuby Fedusio i Krystiana Radzewicza. Drugie spotkanie niestety przegraliśmy na wyjeździe z Mamrami Giżycko 3-0. 

W Wielki Czwartek o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Węgorzewie nasi Juniorzy rozegrają mecz 3-ciej kolejki z MKS Mazur Ełk. 

 

Seniorzy

Z zimowego snu nie mogą wybudzić się nasi seniorzy. Na trzy rozegrane do tej pory mecze jeden zremisowali, a dwa przegrali. Początek rundy był bardzo obiecujący. Remis 1-1 z walczącymi o awans do IV Ligi Orlętami Reszel i dobrym meczu dawał nam nadzieję na kolejne zdobycze punktowe. Tak się jednak nie stało i podopieczni Piotra Sopyły przegrali kolejny mecz z Victorią Bartoszyce 2-0 oraz ostatnie spotkanie w Węgorzewie z LKS Różnowo 1-2. Drużyna przez ten tydzień będzie przygotowywała się do arcyważnego wyjazdowego meczu z Wilczkiem Wilkowo z którym sąsiadujemy w tabeli. Trójkolorowi po 20 rozegranych kolejkach zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

Mecz 21 kolejki z Wilczkiem Wilkowo rozpoczyna się o godzinie 17:00 na Stadionie Gminnym w Łozdojach koło Kętrzyna.

 

Tabele, wyniki, terminarze dostępne są na stronach Związku :

Rozgrywki

 

 

//haszqov