4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

ZACZYNAMY !!! Ruszają rozgrywki WMZPN !

Po bardzo długiej przerwie zimowej do rozgrywek na boiskach trawiastych wracają drużyny z naszego województwa. Warminsko Mazurski Związek Piłki Nożnej wydał już oficjalne terminarze.

 

 

Na początek mała niespodzianka. Jako pierwsi do rozgrywek w I Lidze przystąpią młodzi CWKS Vęgorii, a nie jak to miało miejsce do tej pory seniorzy. Taka sytuacja wymuszona jest dużą liczbą zaplanowanych kolejek. Młodziki zagrają aż 14 spotkań. Zapraszam na zapowiedź rundy wiosennej !!

 

Seniorzy

Podopieczni Piotra Sopyły trenowali od połowy stycznia korzystając z obiektów OSIR Węgorzewo. Udało nam się rozegrać kilka meczy sparingowych, sprawdziliśmy kilku nowych zawodników. W tej chwili trwają rozmowy na temat pozyskania Radosława Kowalewskiego z MKS Ełk oraz Pawła Miękiszewskiego z Kłobuka Mikołajki. Dziś rano potwierdzono transfer pomocnika Daniela Wołosza z Juranda Barciany. Natomiast z drużyny seniorów CWKS Vęgorii odszedł na wypożyczenie do MKS Korsze Adam Kun.

Seniorzy swój pierwszy mecz ligowy rozegrają 31 marca 2019 w niedzielę o godzinie 15:30. Przeciwnikiem Trójkolorowych będą Orlęta Reszel z którymi przegraliśmy na jesienie 4-1. Trener Piotr Sopyła liczy na dobry występ naszej drużyny i komplet punktów przy T13. 

Naszych seniorów można będzie zobaczyć w próbie generalnej przed sezonem w meczu z Mamrami Giżycko. Mecz ten rozegramy 23 marca w sobotę o 11:00 na Stadionie Miejskim w Węgorzewie. Jeżeli pogoda nam nie dopisze to zagramy w Kętrzynie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Będziemy Was informować na bieżąco za pośrednictwem FB oraz naszej strony www.

 

Juniorzy

Podopieczni Andrzeja Kumora na wiosnę zagrają w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów A1 Grupa 1. Po bardzo dobrych występach jesienią Trener Kumor liczy  na równie dobre wyniki wiosną. Drużyna przepracowała okres przygotowawczy na hali miejskiej oraz boisku w parku. Mamy nadzieję że pokażą nam kawał dobrej piłki. 

Juniorzy przystąpią do rundy wiosennej osłabieni brakiem kluczowych zawodników. Adam Kun przeniósł się do MKS Korsze, Piotr Fal już zadomowił się na stałe w drużynie naszych seniorów, a coraz częściej na treningach meczach seniorów pojawiają się inni juniorzy co jest oczywiście powodem do zadowolenia. Świadczy to o poziomie szkolenia i ogromie pracy wykonanej przez naszych zawodników i trenerów. 

Czekają nas ciężkie mecze. Mamy do rozegrania 9 kolejek, a pierwsza już 7 kwietnia i starcie z GKS Szczytno. Spotkanie to zostanie rozegrane w Węgorzewie o 11:00.

 

Trampkarze

Drużyna Trampkarzy CWKS Vęgorii już zaczęła piłkarską wiosnę. Drużyna Daniela Maliszewskiego na inaugurację rundy wiosennej przegrała w Ełku z tamtejszą Roną 12-6 ! Nasi Trampkarze pojechali na to spotkanie osłabieni brakiem 6 zawodników, którzy leczą kontuje i przeziębienia. 

Trampkarze wiosną będą występować w I Lidze Wojewódzkiej  C1 w Grupie 1 ( RW ) i rozegrają 14 kolejek. Mamy bardzo ciężką grupę. Czekają nas trzy wyjazdu do Olsztyna i mecze z Warmią, Naki oraz CZEREŚ Sport Olsztyn. Stawkę 8 drużyn uzupełniają MKS Mazur Ełk, Start Nidzica i Mrągowia Mrągowo oraz Rona z Ełk z którą zagraliśmy w pierwszej kolejce.

Przed naszymi Trampkarzami nie lada wyzwanie i walka o jak najwyższą pozycje w pierwszej lidze. Problemem są kontuzje i braki kadrowe. Mam nadzieję że z początkiem kwietnia będę miał już wszystkich swoich zawodników do dyspozycji — Mówił trener Daniel Maliszewski.

Nasi Trampkarze trenowali całą zimę na obiektach OSIRU. Głownie na hali oraz Orliku. Od 25 marca rozpoczynają już treningi na Stadionie Miejskim w Węgorzewie.

 

Młodziki

Ekipa Węgorzewskich Młodzików w rundzie jesiennej 2018 zajęła 2 miejsce w II Lidze Wojewódzkiej i nie awansowała do Ligi Pierwszej. Wiec przed młodymi piłkarzami z Węgorzewa szansa na awans pojawi się wiosną. Drużyna Jarka Petiuka na wiosnę rozegra 8 spotkań. Przeciwnikami będą Granica Kętrzyn, Mazur Wydminy, Kowalak Kowale Oleckie oraz Start Kruklanki. Zagramy po dwa razy z każdą z tych drużyn. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Kowalach Oleckich 5 kwietnia 2019 o 17:00.

Młodziki Vęgorii trenują jeszcze na hali miejskiej.  W tym tygodniu wyjdą już na świeże powietrze i rozpoczną treningi na boisku Orlik, a od kwietnia tak jak pozostałe nasze drużyny treningi będą odbywały się na stadionie.

 

Tabele, wyniki wszystkich drużyn są dostępne na stronie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej:

 

Rozgrywki

 

Czeka nas bardzo ciekawa wiosna w Węgorzewie ! Informacje o meczach i wyniki będą pojawiały się na naszych Facebooku oraz www.vegoria.pl

 

ZACZYNAMY !!

 

 

//haszqov