3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Football Festival 2019 !! Vęgoria na podium !!

W dniach 9-10 marca 2019 roku w hali Lega w Olecku odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej Winter Cup. Brala w nim udział drużyna Orlików CWKS Vęgoria czyli chłopcy z rocznika 2009 i młodsi.


Do zawodów zgłosiło się dwanaście drużyn Węgorzewskie Orliki rozegrały 8 spotkań z drużynami prezentującymi wysoki poziom sportowy. Nowością dla zespołu Łukasza Ćwieka było to, że mecze odbywały się na boisku otoczonym bandami. Stanowiło to dodatkową trudność, ale też wpływało na intensywność i poziom gry.

Drużyna ostatecznie zajęła 2 miejsce a Bartosz Bondziul został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Chcielibyśmy także szczególnie wyróżnić grupkę osób będących z nami w czasie turnieju na trybunach . Głośny , nieustający a przede wszystkim kulturalny doping który pokazali , może być tylko wzorem do naśladowania innym kibicom . Kochani rodzice młodych zawodników MŁKS ŁOMŻA i Vęgorii Węgorzewo , dziękujemy za przybycie.

Warto również wspomnie o Tomku Walaszczyk i Bartku Bondziul. Nasi zawodnicy po turnieju w Olecku zostali zaproszeni go reprezentowania Jagielonii Białystok podczas turnieju w Suwałkach Winter Cup rocznik 2009. Bartek został najlepszym zawodnikiem drużyny, zajęli 1 miejsce.

Skład drużyny Orlików CWKS Vęgorii na turniej w Olecku : Franek Wasiak, Bartek Bondziul, Tomek Walaszczyk, Wojtek Jankojć, Ksawery Solarczyk, Adrian Gaiński, Wiktoria Farelnik, Wojtek Wantuch, Kuba Gąsiorowski, Janek Cieślik, Julek Gierkowski, Antek Demski, Dominik Narewski.

 

Pamiątkowe statuetki , dyplomy i koszulki za indywidualne osiągnięcia trafiły do :

Najlepszy bramkarz ARSENIJ ANISZYNKO ( Baltika Kaliningrad )

Najlepszy zawodnik BARTOSZ BONDZIUL ( Vęgoria Węgorzewo )

Najlepszy strzelec DAMIAN BORKOWSKI ( Wigry Suwałki ) – 16 goli

 

 

// Marcin Jankoić

fot. Archiwum prywatne