4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Po weekendzie !! 31.08 – 02.09 ! Zapraszamy !

Za nami koleje piłkarskie zmagania na Warmii i Mazurach.Cztery drużyny CWKS Vęgorii rywalizowały o punkty w swoich ligach podczas mienionego weekendu. Mamy dużo dobrych informacji. Zapraszamy !

 

MŁODZIKI  

Zgodnie z tradycją jako pierwszy swój mecz zagrali Młodzicy Vęgorii. Podopieczni trenera Jarosława Petiuka wygrali u siebie z Mazurem Wydminy 2-0 i z kompletem 6 punktów liderują w tabeli II Wojewódzkiej Ligi Młodzika. Trener Petiuk nie krył zadowolenia po tym spotkaniu. Pochwalił całą drużynę za walkę od pierwszej do ostatniej minuty.

Mecz odbył się w piątek na Stadionie Miejskim w Węgorzewie, a Vęgoria zagrała w składzie : Franek Wasiak, Mateusz Kukułka, Kuba  Paszkiewicz, Benedykt Kowalik, Maciej Krawczyk, Maciek Dyla, Oliwier Siwek, Adrian Gaiński, Bartosz Stec, Adrian Łoziak, Tomek Walaszczyk, Wiktor Pietrasz, Łukasz Matkiewicz, Bartosz Jedenasty,Mateusz Śliwka.

Bramki dla naszych młodzików strzelili Stec i Siwek

 

TRAMPKARZE 

BOMBARDOWANIE !! Tym słowem należy opisać to co wydarzyło się w sobotę 1 września na stadionie w Węgorzewie. Drużyna Trampkarzy pod wodzą Daniela Maliszewskiego rozbiła w pył gości z Sępopola aż 18-0 i podobnie jak Młodziki z kompletem 6 punktów prowadzą w II Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy.

W drużynie Vęgorii zagrali Kajtek Mickiewczi, Patryk Galiniewski, Wiktor Herbaczewski, Aleks Dowejko, Kuba Paszkiewczi, Mateusz Kukułka, Damian Gaiński, Benek Kowalik, Łukasz Kukułka, Kacper Narewski, Maciej Kodeniec a na zmiany wchodzili Bartek Stec i Paweł Bielaszka.

Bramki strzelali Kodeniec x 6 , Stec i Kukuła x 4 po jednym trafieniu Gaiński, Galiniewski, Narewski i Dowejko.

 

SENIORZY

Seniorzy Vęgorii w sobotę wybrali się do Różnowa na mecz z tamtejszym LKSem. Drużyna z Różnowa w tamtym sezonie biła się o awans do IV ligi, ale przegrała baraże z Zatoką Braniewo. Trójkolorowi pojechali na ten mecz osłabieni brakiem braci Patryka i Błażeja Depta, Szymona Walaszczyka i Rafała Raińskiego, ale mimo osłabień zdołali zremisować na trudnym terenie 1-1. Z bardzo dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Vęgorii Damian Kielczyk, Sebastian Zdankowski i Damian Awtuch. Świetnie spisywała się też nasza defensywa na czele z Krzysztofem Mazuro, który strzelił bramkę po dośrodkowaniu Damiana Awtucha, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Bramkę dla Vęgorii zdobył nie kto inny jak Daniel Maliszewski, który wykorzystał rzut karny po koniec pierwszej połowy spotkania. Vęgoria miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji na zmianę wyniku ale zabrakło nam zimnej krwi w wykończeniu akcji. Cieszymy się z tego jednego punktu, bo przeciwnik był bardzo wymagający i postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko.

Seniorzy zagrali w składzie : Kacper Oszako, Krzysztof Mazuro, Igor Jurczak, Patryk Potyra, Jarek Petiuk, Damian Kielczyk, Sebastian Zdankowski ( Adam Kun ) Szymon Krupa, Piotr Fal ( Krystian Denes ), Damian Awtuch i Daniel Maliszewski

 

JUNIORZY

Jako ostatni zagrali nasji Juniorzy. Drużyna pod wodzą Andrzeja Kumora w niedzielę 2 września zagrała mecz pierwszej kolejki ligi juniorów z Granicą Kętrzyn i przegrała minimalnie 2-3. Prowadziliśmy 1-0, potem 2-1, ale w końcówce daliśmy sobie strzelić dwie głupie bramki i przegraliśmy. Nie załamujemy się, to dopiero pierwsza kolejka, a przed nami kolejne wyzwania.– tak mecz skomentował trener Kumor. Na usprawiedliwienie można dodać ze kilku zawodników z drużyny juniorskiej zagrało dzień wcześniej w meczu seniorów z Rożnowem i nie byli w 100 % sił przed spotkaniem z Granicą Kętrzyn.  Dwie bramki dla Juniorów Vęgorii zdobył Krystian Radzewicz.

Juniorzy zagrali w składzie : Kuba Jurczak, Niko Sawicz, Tymek Jachimiak, Daniel Jurkiewcz, Kacper Kramek, Mateusz Bodnar, Mariusz Predko, Adam Kun, Krystian Denes, Kuba Fedusio i Krystian Radzewicz. W drugiej połowie meczu na boisku pojawili się jeszcze Janek Puchalski, Antek Gnas i Michał Kowalewski

 

Aktualne tabele i wyniki pozostałych drużyn z naszego regionu dostępne są na stronach WMZPN pod linkiem :

Rozgrywki

 

//haszqov