3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Koniec sezonu 2017/2018 !! Seniorzy na 10 miejscu w ligowej tabeli.

Dobiegł końca ciężki sezon 2017/2018. Piłkarze CWKS Vęgorii ostatecznie uplasowali się na 10 miejscu  ligowej tabeli ligi 5 WMZPN.

Trójkolorowi zgromadzili w tym sezonie 41 punktów wygrywając 12 meczy, 5 zremisowali i 13 razy schodzili z boiska pokonani. Dało nam to ostatecznie 10 miejsce w ligowej tabeli. Ostatni przegrany mecz z Łyną Sępopol 2-3 zadecydował o tym że spadliśmy z 8 na 10 miejsce. Zawodnicy Vęgorii strzelili w tym sezonie 58 bramek z czego aż 25 Daniel Maliszewski. Nasi bramkarze 60 razy wyciągali piłkę z własnej siatki.

Zagraliśmy w tym sezonie kilka spotkań o których musieliśmy szybko zapomnieć. Po raz kolejny potwierdziło się to, że Vęgoria nie lubi grać w roli faworyta. Najlepszym przykładem były jesienne mecze z Jurandem Barciany ( porażka 2-1 ) i Granicą Bezledy ( porażka 3-2 ). Straciliśmy sporo punktów na własne życzenie. Jakby wszystko poszło według założonego planu bylibyśmy o wiele wyżej w tabeli.

Przez cały sezon mieliśmy problemy kadrowe. Plaga kontuzji, wyjazdów służbowych czy kary za kartki sprawiły że w seniorach często grali Juniorzy ( Krystian Radzewicz i Czarek Czura ). Chłopaki pokazali się z jak najlepszej strony i dołożyli swoją cegiełkę w budowaniu ostatecznej pozycji.

Trener Piotr Sopyła dał zawodnikom wolne do 11 lipca kiedy to spotkają się na pierwszym treningu i rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwszy mecz ligowy zagramy 11 lub 18 sierpnia. Dokładny terminarz Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej poda gdy zostaną rozegrane wszystkie mecze barażowe czyli pod koniec czerwca. Wiemy że 5 sierpnia na pewno zagramy mecz pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przeciwnik nie jest jeszcze nam znany. W tym krótkim okresie przygotowawczym zagramy 3 lub 4 mecze kontrolne. Jak na razie mamy dogadany sparing z Wilczkiem Wilkowo pod koniec lipca.

Na chwilę obecną wiemy z ligą Okręgową żegnają się 3 zespoły i są to Jurand Barciany, Granica Bezledy i DKS Dobre Miasto. Te ekipy zajęły 3 ostatnie miejsca w naszej lidze. Natomiast 12 i 13 drużyna czyli Mazur Pisz i Żagiel Piecki zagrają mecze barażowe. Do IV ligi bezpośredni awans zapewnili sobie Czarni Olecko a LKS Różnowo zagra w barażach o prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Pełny skład ligi Okręgowej na sezon 2018/19 będzie znany pod koniec czerwca.

 

Zarząd klubu CWKS Vęgoria Węgorzewo na czele z Prezesem Tadeuszem Ciborskim pragnie podziękować trenerowi, zawodnikom i kibicom za wkład i wsparcie w realizacji założonych przed sezonem zadań. Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon i kolejne piłkarskie emocje przy T13 w Węgorzewie.

Zawodnicy Vęgorii obejrzeli 42 żółte kartki z czego po 5 Daniel Maliszewski i Stanisław Klein.

Strzelcy bramek w sezonie 17/18 :

Daniel Maliszewski — 25

Szymon Walaszczyk — 8

Stanisław Klein — 7

Szymon Krupa — 4

Kamil Pruszyński — 4

Bartek Babicz — 2

Igor Jurczak — 2

Mateusz Opar — 2

Rafał Raiński — 2

Patryk Potyra — 1

 

//haszqov