4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Żaki znów w rozjazdach !! NAKI CUP 2018 !!

Dnia 14 kwietnia Żaki Vęgorii uczestniczyły w XXI Międzynarodowym Turnieju Naki Cup 2018. Udział w finale turnieju zapewniliśmy sobie 8 kwietnia wygrywając turniej eliminacyjny.

Styl w jakim nasi chłopcy osiągnęli awans (w 9 meczach tylko jedna stracona bramka) wzbudzał respekt u rywali i stawiał naszą drużynę w roli głównego faworyta do zwycięstwa. Niestety w tygodniu poprzedzającym wyjazd dwóch naszych najlepszych zawodników Bartek Bondziul i Adrian Gaiński nabawiło się kontuzji. Bartka udało się „postawić na nogi” ale Adrian nie mógł jeszcze zagrać. Przystępowaliśmy więc do walki o turniejowy puchar poważnie osłabieni.

Fazę grupową zaczęliśmy bardzo dobrze. Dwa zwycięstwa i remis z silną Roną 03 Ełk zapowiadały że stać nasz zespół mimo osłabienia do walki o najwyższe laury. W kolejnym meczu przegraliśmy jednak z późniejszym tryumfatorem turnieju Deltą Warszawa. Dobra reakcja trenerów i odpowiednie nastawienie zawodników spowodowały, że dwa kolejne mecze (z Olimpią Grudziądz i Nakami I ) wygraliśmy i zajęliśmy 3 miejsce w grupie co dało nam awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem była Mazuria Giżycko. Mecz ułożył się dobrze dla naszego zespołu. Wojtek Jankojć strzelił bramkę na 1:0 i wydawało się że mamy mecz pod kontrolą. Jednak w dalszej części gry u naszych zawodników dało się zauważyć oznaki zmęczenia imprezą. Przeciwnicy wykorzystali naszą słabość i wygrywając z nami awansowali do półfinału. Nam pozostało się cieszyć z 5 miejsca.  Naszym najlepszym strzelcem był Wojtek Jankojć i to on odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika zespołu.

Udział w turnieju można uznać za sukces. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa zawodników, którzy „wskoczyli” do pierwszego składu (Kuby Gąsiorowskiego i Julka Gierkowskiego). Chłopcy grali z każdym meczem coraz lepiej i strzelali decydujące bramki. Turniej okazał się również wielkim sukcesem kibicowskim. Nasi kibice pokazali wyborną formę wspierając ogłuszającym dopingiem nie tylko drużynę Vęgorii. Nasza drużyna i nasi kibice wspaniale promowali nasz klub i nasze miasto Węgorzewo. Nic dziwnego więc, że nasz zespół otrzymał zaproszenia na kolejne ciekawe turnieje ogólnopolskie. Wszystkim sympatykom naszego zespołu, szczególnie tym, którzy śledzili turniejowe zmagania w Internecie i innym którzy trzymali za nas kciuki wielkie słowa podziękowania. Teraz przed drużyną Żaków dwumiesięczny okres rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Powodzenia! 

Wyniki:

Vęgoria – GKS Kowale 2:0

Vęgoria – FC FOOTBALL FACTORY 4:0

Vęgoria – Rona 03 Ełk 0:0

Vęgoria – Delta Warszawa 1:5

Vęgoria – Olimpia Grudziądz 3:1

Vęgoria – Naki I 2:1

Vęgoria – Mazuria Giżycko 1:4 (ćwierćfinał)

Skład drużyny: Franek Wasiak, Bartek Bondziul, Tomek Walaszczyk, Maciej Stańko, Szymon Łukaszewicz, Kuba Gąsiorowski, Julek Gierkowski, Kacper Workun, Oskar Iwanowski, Wojtek Jankojć, Jan Cieślak

Trenerzy: Robert Kun i Łukasz Ćwiek.

 

 

// Robert Kun

fot. archiwum prywatne