3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Nie ma mocnych !! Żaki podbiły Olsztyn !

W niedzielę 8 kwietnia drużyna Żaków Vęgorii uczestniczyła w Turnieju Eliminacyjnym do Międzynarodowego Turnieju Naki  Cup 2018.

Wyjazd do Olsztyna  okazał się pełnym sukcesem. Nasi chłopcy, prowadzeni od początku marca przez dwóch trenerów (Rober Kun i Łukasz Ćwiek) rozegrali 9 meczów. 7 z nich wygrali i jako jedyna drużyna nie doznali goryczy porażki. Vęgoria wygrała turniej  i zakwalifikowała się do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w sobotę 14 kwietnia na boiskach w Olsztynie. 

W całym turnieju strzeliliśmy 27 bramek, tracąc tylko 1.  We wszystkich meczach zespół zagrał mądrze taktycznie i skutecznie. Zespołowa gra, piękne bramki oraz wspaniałe interwencje naszego bramkarza – Franka Wasiaka sprawiły, że nasza drużyna zdobyła wielką sympatię zgromadzonych kibiców, sędziów i uczestników turnieju. Nasi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Tomek Walaszczyk. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Bartek Bondziul.  

Nasi kibice spisali się również na medal wspierając wspaniałym dopingiem naszych graczy. Nowy trener Łukasz Ćwiek swoim profesjonalnym podejściem podniósł jakość gry naszego zespołu. Trzymamy kciuki za Vęgorię w sobotnim finale. Mecze Vęgorii  będzie można oglądać na żywo na naszym profilu na facebooku. Powodzenia!!!

Wyniki:

Vęgoria  – MKS Jeziorany        4:0

Vęgoria – AP Progres Lidzbark Warmiński 6:0

Vegoria – Osiczanka Osice 0:0

Vęgoria –  Naki I 1:1

Vęgoria – Fan Football Olsztyn  3:0

Vęgoria – Olimpia Elbląg 5:0

Vęgoria – Soccer Kętrzyn (ćwierćfinał) 2:0

Vęgoria – Józefovia Józefów (półfinał)  4:0

Vęgoria – Naki I (finał turnieju) 2:0

Skład zespołu: Franek Wasiak, Bartek Bondziul, Wojtek Jankojć, Adrian Gaiński, Maciej Stańko, Jakub Gąsiorowski, Oskar Iwanowski, Jan Cieślak, Szymon Łukaszewicz, Julek Gierkowski,  Kacper Workun, Tomek Walaszczyk.

 

// Robert Kun