4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Turniej z Gwiazdami Łukasza Brozia za nami !

Seniorzy CWKS Vęgorii 27 grudnia wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju z Gwiazdami, którego organizatorem był Łukasz Broź, zawodnik Legii Warszawa.


 

Turniej z Gwiazdami rozegrany został na hali COS w Giżycku. Rywalizowało w nim 6 drużyn, a w śród nich seniorzy CWKS Vęgorii Węgorzewo. Nie był to jedyny węgorzewski akcent w tym turnieju ponieważ w drużynie Gwiazd wystąpili dobrze znani nad Węgorapą Dominik Kun ( Pogoń Siedlce ), Patryk Kun ( Arka Gdynia ) oraz Arek Mroczkowski ( Huragan Morąg ). Drużynę Gwiazd uzupełniali tacy zawodnicy jak Daniel Łukasik z Lechii Gdańsk, Lukasz Broź z Warszawskiej Legii czy Piotr Żemło grający w 1 ligowej Wiśle Puławy. Na parkiecie oglądaliśmy również drużyny Mamr Giżycko, MKSu Ełk, MKSu Korsze oraz Reprezentację 1 Giżyckiej Ligi Halowej.

Drużyny zostały podzielona na 2 grupy. Vęgoria zagrała pierwszy mecz z Gwiazdami i przegrała 1-4, a w drugim spotkaniu grupowym ulegliśmy w ostatnich sekundach MKS Korsze 0-1 co dało nam 3 miejsce w tabeli. W meczu o 5 miejsce zagraliśmy z Reprezentacją Giżyckiej Halówki i po bardzo ciekawym meczu wygraliśmy 3-2. Bramki w tym meczu strzelali Stanisław Klein x 2 i niezawodny Daniel Maliszewski.

Cały turniej wygrała drużyna Gwiazd pokonując w finale MKS Korsze po rzutach karnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nie kto inny jak Patryk Kun.

Vęgoria zagrała w składzie 

Kacper Oszako, Daniel Maliszewski, Kamil Pruszyński, Szymon Krupa, Patryk Depta, Rafał Bendek, Sebastian Ossowski, Stanisław Klein, Marcin Biaduń, Bartek Babicz.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju 

1 miejsce — Gwiazdy Łukasza Brozia

2 miejsce — MKS Korsze

3 miejsce — MKS Ełk

4 miejsce — Mamry Giżycko

5 miejsce — Vęgoria Węgorzewo

6 miejsce — Reprezentacja Giżyckiej Halówki

 

 

 

// haszqov