3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Lepiej być nie mogło. Żaki zdominowały turniej w Olecku !!

Kolejny turniej halowy z udziałem żaków Vęgorii Węgorzewo (rocznik 2009) zakończył się absolutnym sukcesem węgorzewskiej drużyny. Walaszczyk, Bondziul i spółka rozjechali rywali w Olecku !!


Drużyna Żaków CWKS Vęgorii 16 i 17 grudnia wziąła udział w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju halowym Winter Cup  2017 w Olecku. Zespół z Węgorzewa był jedyną ekipą z naszego województwa. Rywalizowaliśmy z mocnymi zespołami  między innymi z Warszawy, Białegostoku, Łomży, Kowna  czy Kaliningradu. Mecze rozgrywano na boisku otoczonym bandami co powodowało, że było bardzo mało przerw w grze. W trakcie dwudniowych zmagań rozegraliśmy 8 meczów i wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem.

Nasza drużyna to prawdziwe „walczaki”, gdyż kilkakrotnie mecze nie „układały” się nam i musieliśmy „gonić” wynik (w meczu z Jegiellonią Białystok przegrywaliśmy już 2:0). Ale właśnie w trudnych sytuacjach poznaje się prawdziwą wartość i charakter zespołu. Vęgoria zajęła I miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów.  Królem strzelców został Bartek Bondziul, a koszulkę i statuetkę dla najlepszego  zawodnika turnieju odebrał Tomek Walaszczyk.

Drużyny były wspomagane przez swoich kibiców. Oczywiście najlepiej zorganizowaną i najgłośniej dopingującą grupą byli kibice z Węgorzewa. Niedzielnym meczom towarzyszyły bardzo duże emocje. Przegrani schodzili z placu gry ze łzami w oczach. Niestety nie wszystkie zespoły potrafiły utrzymać do końca sportowy duch rywalizacji. Po meczu z drużyną z Kowna niektórzy litewscy piłkarze niesportowo zachowali się wobec naszych zawodników. Nasi chłopcy zachowali spokój, nie dali się sprowokować i do końca turnieju byli skoncentrowani na dobrej grze.

Wielkie dzięki dla piłkarzy, trenera  oraz rodziców za wspaniałe, godne reprezentowanie naszego klubu i miasta. W nadchodzącym nowym roku życzymy kolejnych udanych startów.

Skład Vęgorii: Kacper Workun, Kacper Sobiesiek, Bartek Bondziul, Adrian Gaiński, Antek Demski, Franek Wasiak, Kuba Gąsiorowski, Tomek Walaszczyk, Wojtek  Jankojć, Ksawery Solarczyk, Julian Gierkowski, Janek Cieślak, Maciej Stańko, Szymon Łukaszewicz, Wojtek Wantuch.

Wyniki Vęgorii:

16 stycznia:

Vęgoria – Białe Orły Warszawa 2:1

Vęgoria – AMP Białystok 5:3

Vęgoria – FM Azuolas 5:1

Vęgoria – MKS Łomża 4:1

Vęgoria – Tauras II Kaunas 5:0

17 stycznia:

Vęgoria – Jagiellonia Białystok 5:4

Vęgoria – Tauras Kaunas 4:2

Vęgoria – Baltika Kaliningrad 5:3

 

 

// Robert Kun