3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Za nami runda jesienna !!

Zakończyła się runda jesienna rozgrywek piłkarskich na Warmii i Mazurach. Seniorzy Vęgorii dostali wolne i odpoczywają przed zbliżającym się okresem przygotowawczym przed rundą wiosenna.


 

Trójkolorowi rozegrali w rundzie wiosennej 15 spotkań z czego 9 odbyło się w Węgorzewie a 6 rozegraliśmy na wyjazdach. Łącznie udało nam się zgromadzić 20 punktów co dało na półmetku rozgrywek 8 miejsce w tabeli. Piłkarze Vęgorii zdobyli w tej rundzie 25 bramek z czego 9 strzelił niezawodny Daniel Maliszewski. Po 4 trafienia zaliczyli Kamil Pruszyński oraz Szymek Walaszczyk. Dwukrotnie do siatki przeciwnika trafiali Bartek Babicz, Szymon Krupa i Stanisław Klein. Po jednej bramce dołożyli sprowadzony przed sezonem Igor Jurczak oraz Mateusz Opar. Nieco gorzej spisali się nasi defensorzy. Nasi bramkarze musieli w tej rundzie 29 razy wyciągać piłkę z własnej siatki. 

Zagraliśmy kilka bardzo dobrych spotkań, ale kilka też bardzo słabych. Bolączką Vegorii w tej rundzie były kontuzje kluczowych zawodników. Przed sezonem wypadł nam ze składu podstawowy obrońca Paweł Brandt oraz skrzydłowy Patryk Depta. Trener Sopyła wprowadzał do skład młodych zawodników, którym potrzebne jest ogranie aby móc w przyszłości stanowić o sile zespołu.

Już na początku stycznia zaczynamy przygotowania do rundy rewanżowej. Pierwsze spotkanie już w połowie marca zagramy MKS Szczytno na wyjeździe. Zarząd oraz trener zespołu będą szukać wzmocnień zespołu aby móc się bić o najwyższe miejsca w ligowej tabeli. Cały czas rozmawiamy ze sparing partnerami. Wkrótce podamy pełną listę spotkań zaplanowanych na okres przygotowawczy. 

 

 

//haszqov