3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Piękny wynik i piękna gra !! Vęgoria gromi Mazura Pisz

Seniorzy CWKS Vęgorii w meczu 12 kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi pewnie pokonali na własnym boisku Mazura Pisz aż 4-0 !!


 

W ramach rozgrywek ligi Okręgowej WMZPN Vęgoria Węgorzewo rozegrała 21 października mecz 12 kolejki z Mazurem Pisz. Duma Węgorzewa zagrała bardzo dobre spotkanie i rozgromiła gości z Pisza 4-0 ( 1-0 ).

Mecz rozpoczęliśmy dość odważnie, wracający do pełni formy Szymek Walaszczyk postraszył obrońców Mazura już w pierwszych minutach spotkania. Goście również atakowali, ale nasza obrona zagrał kapitalne spotkanie i nie pozwoliła na stwarzanie sytuacji. Najlepszą okazję Mazur miał w 9 minucie kiedy to piłka trafiła na głowę napastnika ustawionego 7 metrów od bramki. Strzał pewnie obronił Kacper Oszako. Chwilę później Piszanie przeprowadzili kolejną akcję i zdołali oddać groźny strzał. 

Kolejne minuty to typowe piłkarskie szachy, szukanie swojej szansy i dużo gry w środku pola. Vęgoria objęła prowadzenie w 32 minucie spotkania. Na lewej stronie boiska piłkę przejął Daniel Maliszewski i popędził z nią pod pole karne, tam minął obrońcę i świetnie dośrodkował na 8 metr gdzie był dobrze ustawiony Szymek Walaszczyk, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza Mazura. Goście z Pisza rzucili się do odrabiania strat, ale jak już wspomniałem bardzo dobre zawodny rozegrali nasi obrońcy na czele z Pawłem Brandt i Marcinem Biaduniem. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0.

Po przerwie Vęgoria nie odpuściła i za wszelką cenę chciała strzelić drugą bramkę. Ta sztuka udała się w 63 minucie spotkania. Daniel Maliszewski wykorzystał swoją szybkość i świetne podanie z głębi pola. Wyszedł sam na sam z bramkarzem i pięknym lobem podwyższył wynik na 2-0. Była to jedna z ładniejszych bramek strzelonych w tej rundzie przez naszych zawodników. Vęgoria poczuła krew i postanowiła dobić rywala. Śmiałe ataki przyniosły efekt w 75 minucie. Marek Duda dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym świetnie zachował się Mateusz Opar, który wyprzedził obrońcę i strzałem głową pokonał bramkarza Mazura.

Trójkolorowi na tym nie poprzestali i kilka minut przed końcem meczu pada bramka na 4-0. Kolejny rzut rożny i kolejne dośrodkowanie Marka Dudy. Tym razem w polu karnym najlepiej zachował się Igor Jurczak. Nasz młody stoper wyskoczył najwyżej i pięknym strzałem w samo okienko pokonał golkipera gości.

Węgorzewianie zgrali kapitalny mecz. Po kilku słabszych meczach wracamy na właściwe tory. Trener Piotr Sopyła chwalił swoich zawodników za grę do końca i za waleczność. Bardzo cieszy gra na zero z tyłu i świetna dyspozycja napastników. Oby przyniosło to efekty w kolejnych meczach. CWKS Vęgoria po 12 kolejkach z dorobkiem 19 punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli ligi V. Już w najbliższą sobotę nasi seniorzy jadą do Bartoszyc na mecz z Victorią.

 

Skład :

Kacper Oszako ( Tomasz Flis 85 min. )

 

Marcin Biaduń, Igor Jurczak, Paweł Brandt, Dawid Jackiewicz

 

Bartek Babicz ( Marek Duda 72 min ), Szymon Krupa, Mateusz Opar, Michał Kowalski ( Rafał Sulowski 83 min )

 

Szymek Walaszczyk i Daniel Maliszewski

 

Bramki :

1-0 – Walaszczyk 32 min.

2-0 – Maliszewski 63 min.

3-0 Opar 75 min.

4-0 Jurczak 86 min.

 

 

// haszqov