3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Trudny mecz z GKS Cresovią Górowo i cenny remis.

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi pomiędzy CWKS Vęgorią Węgorzewo a GKS Cresovią Górowo Iławeckie.


 

Wynikiem 1-1 zakończyło się spotkanie seniorów Vęgorii z drużyną GKS Cresovia Górowo Iławeckie. Vęgoria przystąpiła do tego spotkanie w osłabionym składzie. Zabrakło Szymona Walaszczyka, Adama Gryczki, Kamila Pruszyńskiego i Jarka Petiuka, po kontuzji nie wrócił jeszcze Patryk Depta. 

Początek spotkanie to typowe piłkarskie szachy. Nie działo się nic ciekawego pod bramkami, było za to dużo walki w środku pola. Kiedy wydawało się ze Cresovia przejmuje inicjatywę, nasi seniorzy wyszli z szybką kontrą i faulowany był Daniel Maliszewski, szybko wznowił grę podając do Bartka Babicza a ten bez zastanowienia uderzył na bramkę. Bramkarz był w tej chwili na około 8-9 metrze i nie miał szans na interwencję. Goście protestowali domagając się ponownego rozegranie tego rzutu wolnego na tak zwany gwizdek, ale sędzie nie zmienił już decyzji. Cała sytuacja miała miejsce w 41 minucie spotkania. Chwilę później Babicz miał swoją drugą szanse na strzelenie bramki, ale tym razem pomylił się o kilka centymetrów. W pierwszej połowie strzału na bramkę próbował też Szymek Krupa, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką.

Cresovia wyrównała w 45 minucie spotkania. Dobrze grająca do tej pory obrona Vęgorii została oszukana jednym długim podaniem między dwóch stoperów. Do piłki doszedł jeden z napastników i przelobował bezradnego Kacpra Oszako.

Druga połowa nie przyniosła nam zbyt wiele okazji bramkowych. Dużo były gry w środku i twardej walki. Żółtymi kartami ukarani zostali Marek Duda i Marcin Biaduń. Węgorzewianie zagrali bardzo mądrze w obronie i nie pozwolili gościom na oddanie groźnego strzału. Szwankowała za to gra ofensywna. Widoczny był brak Szymka Walaszczyka i Kamila Pruszyńskiego, którzy wnosili dużo jakości do gry z przodu.

Cieszy nas ten punkt, ale pozostaje niedosyt. Mogliśmy podskoczyć w ligowej tabeli o 2-3 pozycje, ale po tym remisie zostajemy na 6 miejscu. Już za tydzień jedziemy do Olsztyna na mecz z Warmią. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 października o godzinie 15:00.

 

Bramki : Bartek Babicz 41 min

Żółte kartki : Marcin Biaduń i Marek Duda

 

Skład :

Kacper Oszako

 

Dawid Jackiewicz, Marcin Biaduń, Paweł Brandt, Igor Jurczak

 

Szymon Krupa, Bartek Babicz ( Rafał Sulowski ), Błażej Depta ( Marek Duda ) Mateusz Opar 

 

Sebastian Ossowski ( Michał Kowalski ), Daniel Maliszewski

 

 

// haszqov