4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Wygrany mecz z Wielbarkiem i kolejne 3 punkty !

Seniorzy CWKS Vęgorii w sobotę 23 sierpnia rozegrali mecz 8 kolejki w ramach rozgrywek ligi Okręgowej. Trójkolorowi wygrali z drużyną Omulew Wielbark 2-1


 

 

Kilka minut po godzinie 16 w sobotę rozpoczęło się spotkanie Vęgoria – Omulew Wielbark. Pierwsze minuty meczu były dość nerwowe. Goście z Wielbarka przeprowadzili kilka składnych akcji, ale brakowało im skuteczności, bądź też nasi obrońcy skutecznie interweniowali. Węgorzewianie pierwszą groźną akcje stworzyli w 12 minucie kiedy to Jarek Petiuk zagrał długą piłkę do Daniela Maliszewskiego, ten wpadł z nią w pole karne i oddał strzał, ale obrońca wybił ją na wślizgu.

Kolejne minuty to okres przewagi Vęgorii. Dwukrotnie strzelał Kamil Pruszyński, ale nad bramką. Swoich szans nie wykorzystali Szymek Krupa i Szymek Walaszczyk. Goście groźnie odpowiedzieli w 27 minucie i tylko świetnia interwencja Kacpra Oszako uratowała nas przed utratą bramki.

Zawodnicy Vęgorii przebudzili się pod koniec pierwszej połowy. Daniel Maliszewski zmarnował 100 % okazję na strzelenie bramki w 38 minucie. Kamil Pruszyński dograł piłkę Danielowi a ten uderzył tuż nad bramką z około 7 metra. Szkoda było tej sytuacji, ale co się odwlecze to nie uciecze i już w 41 minucie popularny Malinka strzela bramkę na 1-0 !! Daniel otrzymał świetnie podanie z linii pomocy, wpadł z piłką w pole karne i jednym zwodem na tak zwany zamach wymanewrował 2 obrońców i strzelił obok bezradnego bramkarza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Drugą połowę rozpoczęliśmy dość agresywnie. Już w 47 minucie Szymek Walaszczyk przeprowadził świetną akcję i zakończył ją niecelnym strzałem. Chwilę później Kamil Pruszyński również miał swoją okazję ale to nie był dzień Kamila, piłka po jego strzale poleciała wysoko nad bramką.

Goście z Wielbarka mogli wyrównać w 57 minucie meczu. Sędzia Paweł Jargus dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Marcina Biadunia i bez zastanowienia podyktował rzut karny. Na nasz szczęście w bramce był nie kto inny jak Kacper Oszako, który obronił ten rzut karny i nadal mieliśmy wynik 1-0.

Trójkolorowi mieli przewagę, było sporo ciekawych akcji, ale brakowało jak zwykle skuteczności. Daniel Maliszewski w 70 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale za to w 77 minucie przeprowadził świetną indywidualną akcję i strzelił na 2-0. Goście zdołali złapać kontakt w 83 minucie spotkania. Było troszkę nerwowo pod koniec, ale udało nam się dowieźć wynik do końca.

Trener Sopyła : Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Zagraliśmy o niebo lepiej niż tydzień temu z Oleckiem. Na pewno musimy poprawić skuteczność. Za tydzień mamy wyjazd do Bezled. Będziemy chcieli zgarnąć kolejne 3 punkty.

 

Skład w meczu z Omulewią Wielbark :

 

Kacper Oszako

 

Marcin Biaduń, Paweł Brandt, Dawid Jackiewicz, Jarek Petiuk ( Igor Jurczak 76 min. )

 

Adam Gryczka ( Błażej Depta 81 min. ), Kamil Pruszyński, Mateusz Opar ( Marek Duda 72 min) , Szymon Krupa

 

Szymon Walaszczyk ( Rafał Bendek 92 min) i Daniel Maliszewski