5 października 22, środa

Aktualności

Drugie z rzędu zwycięstwo seniorów !!

Za nami trzecia kolejka rozgrywek 5 ligi. Seniorzy CWKS Vęgorii wygrali swoje spotkanie z DKS Dobre Miasto 2-1.

W sobotę 19 sierpnia 2017 seniorzy Vęgorii rozegrali mecz 3-ciej kolejki w lidze okręgowej. Przeciwnikiem trójkolorowych była drużyna DKS Dobre Miasto. Mecz rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem ponieważ drużyna gości utknęła w korku drogowym.

Węgorzewianie przystąpili do meczu w nieco innym składzie niż kilka dni temu w Orzyszu. Zabrakło na boisku Dawida Jackiewicza i Kamila Pruszyńskiego, ale zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrze o czym świadczy końcowy wynik meczu.

Vęgoria miała przewagę od początku spotkania. Kilka akcji, które przerywali skutecznie obrońcy z Dobrego Miasta zapowiadały nam bramkę i tak w 12 minucie dobre dośrodkowanie Mateusza Opara trafia do Szymka Walaszczyka, a ten strzałem głową pokonuje bramkarza gości.

Goście starali się odrobić stratę. Kilka strzałów z dystansu, ale obok bramki. Nasi obrońcy po pozwalali zbliżyć się im do naszego pola karnego. Z drugiej strony boiska szalał Daniel Maliszewski, który miał kilka znakomitych sytuacji, ale brakowało mu skuteczności. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla CWKSu.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od ataków bramki gości. Najlepszą okazję miał Szymon Krupa, który uderzał z 16 metra, ale bramkarz DKSu popisał się świetną interwencją.

Po jednej z akcji Vęgorii goście przejęli piłkę w obrębie swojego pola karnego i szybko przeprowadzili kontr atak. Jak się chwile później okazało zabójczą i tak od 57 minuty mieliśmy wynik 1-1.

Vęgoria rzuciła się jeszcze bardziej do ataku. Chwilę po wyrównaniu Mateusz Opar próbował strzału z dystansu, lecz tuż obok słupka. Co nie udało się naszemu pomocnikowi, udało się dla Daniela Maliszewskiego w 64 minucie meczu. Malina był faulowany w polu karnym, a sędzia Demski nie wahając się ani chwili wskazał na jedenasty metr od bramki. Sam poszkodowany wykorzystał rzuty karny i Vęgoria prowadziła 2-1.

Trójkolorowi tego dnia mogli strzelić jeszcze co najmniej 3 bramki. Swoje szanse mieli Daniel Maliszewski, Błażej Depta czy Sebastian Ossowski. Całe szczęście ten nie wykorzystane szanse się nie zemściły. DKS w ostatnich 10 minutach zmusił Vęgorię do obrony. Najgroźniejszą akcję goście przeprowadzili w 86 minucie, ale Kacper Oszako świetnie interweniował. Chwilę wcześniej goście trafili w słupek bramki Kacpra.

Mecz zakończył się wiec zwycięstwem Vęgorii 2-1. Było to ciężkie ale bardzo ciekawe spotkanie. Vęgoria ma aktualnie 6 punktów i zajmuje 3-cie miejsce w tabeli ligi okręgowej. Ta pozycja pewnie ulegnie zmianie ponieważ w niedzielę 20 sierpnia odbędą się jeszcze 4 mecze w naszej lidze.

Warto wspomnieć ze przed meczem reprezentujący Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej Mariusz Niedzółka wraz z Prezesem Tadeuszem Ciborskim wręczyli puchar dla naszej drużyny Trampkarzy za zajęcie pierwszego miejsca w poprzednich rozgrywkach.