3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Zwycięstwo w Orzyszu !!

Trzy punkty jadą do Węgorzewa! Zwycięstwem zakończył się wyjazd seniorów Vęgorii do Orzysza, podopieczni Piotra Sopyły 16 sierpnia zagrali mecz drugiej kolejki 5 ligi z drużyną Śniardw Orzysz i wygrali to spotkanie 0-1.

Trener Vęgorii przed meczem mówił ze interesują nas tylko 3 punkty i tak też się stało. Jedyna jak się później okazało bramka w tym meczu padła już w drugiej minucie spotkania, a autorem trafienia był niezawodny ostatnio Kamil Pruszyński, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Daniela Maliszewskiego.

Węgorzewianie rzucili się do kolejnych ataków, ale zawodziła skuteczność. Swoje sytuacje mieli Szymek Walaszczyk i Daniel Maliszewski, ale piłka lądowała w rękach bramkarza lub tuż obok bramki. Przewaga była widoczna gołym okiem, graliśmy na połowie przeciwnika do 35 minuty. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to próby ataków gospodarzy, ale wszystkie te akcje były rozbijane przez naszych obrońców. Warto wspomnieć ze na pozycji stopera u boku Staśka Kleina zagrał młody Igor Jurczak, który jest wypożyczony z Granicy Kętrzyn. Igor rozegrał bardzo dobre zawody i świetnie zastępuje kontuzjowanego Pawła Brandt.

Druga połowa była zdecydowanie mniej ciekawa. Trójkolorowi grali mądrze w obronie i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. W dalszym ciągu szwankowała skuteczność naszych zawodników. Kamil Pruszyński w 50 minucie trafia w słupek a Szymek Krupa chwilę później strzela z 20 metrów, ale tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy.

Śniardwy pod koniec rzuciły się do ataku. Kilka niecelnych strzałów to wszystko co udało im się osiągnąć. Po raz kolejny podkreślam naszą świetną grę w defensywie.

Zagraliśmy w składzie :

 

Kacper Oszako

 

Dawid Jackiewicz, Igor Jurczak, Stanisław Klein, Marcin Biaduń

 

Patryk Depta ( Bartek Babicz 68 min.), Mateusz Opar, Szymon Krupa, Kamil Pruszyński ( Marek Duda 55 min – Błażej Depta 87 min. )

 

Szymon Walaszczyk ( Sebastian Ossowski 88 min.), Daniel Maliszewski ( Jarek Petiuk 80 min)