3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Falstart seniorów!

Falstart na początku rozgrywek zanotowali seniorzy CWKS. W meczu pierwszej kolejki o mistrzostwo V ligi CWKS Vęgoria zagrała 12 sierpnia z MKS Szczytno. Mecz zakończył się zwycięstwem MKSu 2-4.

Mecz rozpoczął sie nerwowo. Widać było brak zgrania naszych zawodników i juz w 13 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi jednego z napastników, a ten uderzył tuż obok bezradnego Kacpra Oszako.

Wyrównanie dał nam Daniel Maliszewski z rzutu karnego w 15 minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Szymek Walaszczyk, a Malina pewnie strzelił na 1-1.

Vęgoria wyszła na prowadzenie w 21 minucie meczu. Dobre dośrodkowanie Daniela Maliszewskiego w pole karne, a tam najwyżej wskoczył Kamil Pruszyński i mieliśmy 2-1. Nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia bo nie całe dwie minuty później goście ze Szczytna strzelili nam bramkę na 2-2.

Od 25 minuty spotkania Vęgoria grała z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę za faul i obrazę przeciwnika obejrzał jeden z pomocników MKSu. Wydawać się mogło ze teraz Vęgoria rzuci się do ataków i przejmie inicjatywę w tym spotkaniu. Stało się zupełnie inaczej i pod koniec pierwszej połowy zawodnicy ze Szczytna strzelają nam bramkę na 2-3 i takim rezultatem zakończyła się pierwsze część meczu.

Druga połowa to próby odrobienia strat przez CWKS, lecz dowodzona przez dobrze nam znanego Maćka Magnuszewskiego obrona MKSu Szczytno skutecznie rozbijała nasze ataki. Swoje szanse mieli Daniel Maliszewski , Szymek Walaszaczyk i Michał Kowalski który trafił w poprzeczkę. Trener Vęgorii Piotr Sopyła wprowadził rezerwowych. Na murawie pojawili się Bartek Babicz i Igor Jurczak , lecz nie wiele to zmieniło w naszej grze.

Groźnie za to odgryzali nam się zawodnicy MKS i tak to w 87 minucie po szybkiej kontrze strzelają nam czwartą bramkę.

Widać  było brak filaru naszej defensywy Pawła Brandt, który nabawił się skręcenia stawu skokowego podczas meczu Pucharu Polski z Granicą Kętrzyn. Nasze defensor będzie wykluczony z gry na około miesiąc.

Punkty pojechały więc do Szczytna, a Trójkolorowi już w najbliższą środę 16 sierpnia rozegrają mecz drugiej kolejki o mistrzostwo V ligi. Tym razem jedziemy do Orzysza gdzie zagramy ze Śniardwami.

 

Skład na dzisiejszy mecz :

 

Kacper Oszako

 

Marcin Biaduń, Stanisław Klein, Dawid Jackiewicz, Patryk Depta

 

Szymon Krupa, Kamil Pruszyński, Mateusz Opar, Kowalski Michał

 

Daniel Maliszewski i Szymon Walaszczyk

 

Rezerwowi :

Tomek Flis, Błażej Depta, Jarosław Petiuk, Igor Jurczak, Marek Duda, Bartek Babicz, Sebastian Ossowaski

 

 

Zapisz