3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Trampkarze świętują zwycięstwo w lidze!

Kolejni mistrzowie w Węgorzewie! Trampkarze pod wodzą Andrzeja Kumora zdobyli Mistrzostwo II ligi Wojewódzkiej C1.

Było to dla nas niemałe wyzwanie, ponieważ w niedzielę graliśmy mecz w Giżycku więc zawodnicy mieli tylko jeden dzień na odpoczynek — mówi trener trampkarzy Vęgorii Andrzej Kumor, dla Węgorzewskiego Tygodnia — W poniedziałek odbyliśmy naradę taktyczną. Dzięki mocnej mobilizacji wygraliśmy osiem spotkań, raz zremisowaliśmy i raz przegraliśmy.

Decydującym meczem był ten rozegrany podczas turnieju 13 czerwca z Romintą Gołdap. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych gdyż węgorzewianie przegrywali 1:2, ale po rozmowie motywacyjnej przeprowadzonej z piłkarzami druga połowa była znacznie lepsza co pozwoliło Vęgorii zdobyć trzy bramki i pokonać rywali 4:2.

W wywiadzie udzielonego Węgorzewskiemu Tygodniowi Andrzej Kumor chwalił młodych piłkarzy:

Jestem bardzo zadowolony z chłopaków. Nie ukrywam, że mieliśmy dużo pracy. Przyjąłem chłopaków pod swoje skrzydła półtorej roku temu i jak dobrze pamiętam, wiele meczów kończyło się słabym wynikiem. Zawodnicy włożyli bardzo dużo pracy i serca, by się poprawić. Są bardzo zgranym zespołem tak na murawie jak i poza nią, co zaprocentowało.

Było trochę trudno i nerwowo jednak czuliśmy, że damy radę swoim przeciwnikom. — dodaje kapitan zespołu Piotr Fal. — Od samego początku walczyliśmy, ale przypadkowo straciliśmy dwie bramki. Podczas spotkania pojawiły się głupie błędy, ale wszystko wyszło dobrze. Wiedzieliśmy, że gramy ostatni mecz i musimy dać z siebie wszystko.

Źródło: wegorzewo.wm.pl

Zdjęcie: wegorzewo.wm.pl

Zapisz