4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Zwycięstwo w Olecku daje utrzymanie

Zwycięstwem po zaciętym boju z zaprzyjaźnioną ekipą Czarnych Olecko Vęgoria zapewnia sobie utrzymanie w klasie okręgowej.

Dopiero ostatnie minuty meczu w Olecku dały nam 100% pewności, że podopieczni Stanisława Kleina w sezonie 2017/2018 będą występowali w tej samej klasie rozgrywkowej.

Początek pierwszej połowy nie nastrajał optymistycznie. Już 5 minuta spotkania potwierdziła podejrzenia kibiców z Węgorzewa: łatwo nie będzie. Po akcji prawą stroną boiska, świetnym dośrodkowaniu i jeszcze lepszym wykończeniu akcji Czarni objęli prowadzenie. Z minuty na minutę, walka była coraz bardziej wyrównana, aż w końcu piłkarze Vęgorii przejęli inicjatywę i w 19 minucie Szymon Krupa zdobył wyrównującą bramkę. Do przerwy trwała zacięta walka, jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

Druga połowa to niemal lustrzane odbicie pierwszej, to Węgorzewianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 55 minucie Daniel Maliszewski przejmuje piłkę na 20 metrze i pędzi sam na sam z bramkarzem, który nie mając wyjścia fauluje Malinę. Rzut karny na bramkę zamienił ostatnio etatowy egzekutor Paweł Brandt. Po utracie gola, Czarni ruszyli do odrabiania strat co udaje im się w 70 minucie kiedy to niemal weszli z piłką do bramki. I jak w pierwszej części, gra się wyrównała. Obie drużyny grały zachowawczo, jednak w 87 minucie 3 punkty drużynie Vęgorii dał Marek Duda. Daniel Maliszewski podaje do Rafała Raińskiego ustawionego na 8 metrze, a ten przytomnie zgrywa do Marka Dudy, który głowa strzela bramkę.

Relacja minuta po minucie

Zapisz