6 października 22, czwartek

Aktualności

Porażka z Pisą na własnym terenie.

Seniorzy CWKS Vęgorii w rozegranym 27 maja 2017 meczu 27 kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi przegrali na własnym terenie z wice liderem grupy A Pisą Barczewo 1-3. Po tej porażce Vęgoria spadła o jedno miejsce w tabeli, obecnie jesteśmy na 11 pozycji.

Po zwycięstwie 0-3 z DKS Dobre Miasto węgorzewianie mieli wielki apetyt na kolejne 3 punkty. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Mecz rozpoczął sie spokojnie, wymiana ciosów z obu stron i w 6 minucie rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne i moment zawachania naszych obrońców oraz barmakarza i piłka wpada do siatki po delikatnym strzale napastnika Pisy.

Vęgoria rzuciła sie do odrobiania strat. Szturm na bramkę gości, akcją za akcją, ale w wybornej formie był bramkarz Pisy. W 17 minucie dobrą sytuacje zmarnował Adrian Zdobych, chwilę później swoich szans nie wykorzystali Szymek Krupa i Daniel Maliszewski. Szansę wykorzystali za to goście z Barczewa w 24 minucie spotkania. Kolejny rzut rożny i akcja bliźniaczo podobna to tej z początku meczu i zrobiło sie 0-2 przy T13.

Kolejne minuty to przewaga Vęgorii i nieudane próby strzelenia barmki kontakowej. Najbliższy tego byl Stanisław Klein, który strzelał z 20 metra, ale tuż obok słupka. Do przerwy utrzymał się wynik 0-2.

Druga połowa to kolejne ataki Vęgorii, ale obrona i bramkarz Pisy nie dali się zaskoczyć. Barczewianie za to wyprowadzali groźne kontry lecz w naszej bramce dobrze spisywał się Marcin Brandt. Jego dobra gra nie pomogła w 63 miucie, kiedy to napastnicy Pisy wyszli dwóch na jednego i zrobiło sie 0-3.

Jedyną bramkę dla Vęgorii strzelł Adrian Zdobych po świetnym dograniu Szymona Krupy w 83 minucie spotkania.
Mieliśmy dużo sytuacji. Zabrakło dziś tego co od kilku kolejek nas nie opuszczało czyli skuteczność. Nie ukrywam ze widoczny był brak Szymka Walaszczyka, który nie mógł zagrać w tym meczu z powodu 4 żółtych kartek. Pozostały nam jeszcze 3 ważne mecze w których musimy zgarnąc komplet punktów. Przeanalizujemy ten mecz, wyciągniemy wnioski i za tydzien w Dzwierzutach gramy o 3 punkty — Mówił po meczu Stanisław Klein, trener CWKSu.

Szersza relacja z meczu w zakładce ostatni mecz.