8 lutego 23, środa

Aktualności

Wysokie zwycięstwo z Cresovią!

W meczu 24 kolejki o mistrzostwo 5 ligi nasi seniorzy dali lekcję futbolu drużynie Cresovii Górowo Iławieckie, rewanżując się tym samym za porażkę z rundy jesiennej.

Sobota, 6 maja 2017 Vęgoria Węgorzewo przy T13 podejmowała Cresovię Górowo Iławieckie i pewnie wygrała to spotkanie aż 6-1 ! Mecz rozpoczął się dość nerwowo, dwa razy groźnie zaatakowali goście, ale to w 7 minucie spotkania piłkę na lewym skrzydle przejął Bartek Babicz i dośrodkował w pole karne gdzie był Daniel Maliszewski i pewnym strzałem dał prowadzenie wojskowym.

Cresovia starała się przejąć kontrolę na spotkaniem i postanowiła wyżej zaatakować, co okazało się złą taktyką, ponieważ już w 17 minucie Szymek Walaszczyk wykorzystał świetne podanie i podwyższył na 2-0 przy asyście Daniela Maliszewskiego. Po wznowieniu gry piłkę przejął Stanisław Klein i dograł ją w pole karne, a tam niezawodny Daniel Malina Maliszewski pewnie pokonuje bramkarza gości w 19 minucie spotkania.

Zawodnicy z Górowa dalej groźnie atakowali i w 25 minucie napastnik gości próbując dośrodkować trafił piłką w rękę obrońcy Vęgorii, a sędzia wskazał na jedenasty punkt od bramki.

Na nic zdały się protesty naszych zawodników, pewny strzał i mamy 3-1. Wspaniała gra naszej defensywy na czele z braćmi Brandt w kolejnych minutach spotkania uniemożliwiała Cresovii przedostanie się w nasze pole karne. Końcowe minuty spotkanie to popis naszych napastników. Goście byli już chyba w szatni kiedy to w 43 minucie piłkę przed polem karnym przejął Szymon Krupa i podał do świetnie ustawionego w polu karnym Rafała Raińskiego, a ten co prawda na raty, ale pokonuje golkipera z Górowa. Kolejny raz goście wznawiają ze środka i znowu tracą piłkę na rzecz Szymona Krupy, który dogrywa do Daniela Maliszewskiego, a ten daje kibicom kolejny powód do radości kompletując HAT TRICKA. W 44 minucie mamy 5-1 !! Chwilę później sędzia tego spotkania zaprosił zawodników na przerwę.

Druga połowa spotkania była kontrolowana przez Vęgorię. Zawodnicy Cresovii próbowali atakować, ale nie przyniosło to żadnych efaktów. Dużo gry w środku pola i kombinacyjna gra naszych zawodników przyniosła nam tylko jedną bramkę w drugiej połowie. W 70 minucie dwójkowa akcja Węgorzewskiej młodzieży Raiński – Walaszczyk i robi nam się 6-1 przy T13 !!

Vęgoria zagrała kompletny mecz. Świetna postawa napastników, Hat-Trick Maliny i dwie bramki Szymka Walaszczyka do tego bardzo dobre spotkanie Rafał Raińskiego, który wskoczył do pierwszego składu 15 minut przed meczem, ponieważ podczas rozgrzewki odnowiła się kontuzja Patryka Depta.Warto dodać że z dobrej strony pokazali się zmiennicy. Rafał Sulowski i Seba OSA Ossowski. Duży spokój i pewność naszej obrony. Plan jaki założyliśmy sobie przed meczem został wykonany w 100 %. To jest to do czego dążymy – Mówił po meczu grający trener Stanisław Klein.

Bramki:

1-0 – Daniel Maliszewski
2-0 – Szymon Walaszczyk
3-0 – Daniel Maliszewski
4-0 – Rafał Raiński
5-0 – Daniel Maliszewki
6-0 – Szymon Walaszczyk

Kartki:

Żółta – Stanisław Klein (przerwanie ataku gości)

Skład:

Bramkarz: Marcin Brandt (68min – Kacper Oszako)

Obrońcy: Marcin Biaduń, Paweł Brandt, Rafał Bendek (75 min. Jarosław Petiuk ), Stanisław Klein

Pomocnicy: Rafał Raiński, Szymon Krupa, Bartek Babicz( 63 min. – Rafał Sulowski ), Szymon Walaszczyk (75 min. – Sebastian Ossowski ), Mateusz Opar

Napastnik: Daniel Maliszewski

Ławka rezerwowych:

Kacper Oszako, Tomasz Flis, Jarosław Petiuk, Sebastian Ossowski, Marek Duda, Rafał Sulowski

 

Autor: Kamil Hałuszko