4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Kolejka 23: Coraz ciekawiej na dole tabeli

Cresovia Górowo Iławieckie bez punktów na swoim boisku. SKS Szczytno wygrywa i ucieka z dna tabeli. Pierwszy od dawna punkt Pojezierza Prostki.

Jak każda ligowa kolejka Klasy Okręgowej, 23 również obfitowała w widowiskowe bramki i hokejowe wyniki. O czym świadczy fakt, że w minionej kolejce padło aż 40 bramek co daje średnio 5 bramek na mecz.

Najciekawszy mecz kolejki miał miejsce w Górowie Iławieckim gdzie miejscowa Cresovia podejmowała Śniardwy Orzysz. Najbliższy rywal Vęgorii nie może zaliczyć tego spotkania do udanych ponieważ musiał uznać wyższość Śniardw Orzysz 2:4. Dzięki temu zwycięstwu Orzyszanie odnieśli już szóstą wygraną na wiosnę.

Na uwagę zasługują również pojedynki SKS Szczytno z Ruciane-Nida oraz Wilczka Wilkowo z Pojezierzem Prostki. W pierwszym meczu SKS pewnie pokonał MKS Ruciane-Nida (4:0) i odbił się od dna na dobre, a na trybunach słychać było pochwały dla drużyny i wiarę w utrzymanie klubu w klasie okręgowej.

W meczu w Wilkowie to Wilczek był faworytem, jednak drużyna z Prostek sprawiła niemałą niespodziankę. Już niemal pewna spadku drużyna Pojezierza pokazała się z jak najlepszej strony i wbiła 3 gole silniej drużynie z Wilkowa co dało jej pierwszy punkt w rundzie wiosennej.

Kolejka 23 – 29-30 kwietnia

Cresovia Górowo Iławeckie – Śniardwy Orzysz 2:4
Victoria Bartoszyce – Vęgoria Węgorzewo 1:3
Granica Bezledy – DKS Dobre Miasto 5:0
Mazur Pisz – Pisa Barczewo 1:3
Błękitni Pasym – GKS Dźwierzuty 6:2
SKS Szczytno – MKS Ruciane-Nida 4:0
Łyna Sępopol – Czarni Olecko 3:0
Wilczek Wilkowo – Pojezierze Prostki 3:3

Autor: Marcin Gajda
Zdjęcie: facebook.com/gkscresoviagorowoilaweckie