3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Cenne trzy punkty w meczu z Victorią

Trzy punkty w tym meczu były dla Vęgorii niezwykle ważne by oddalić się od strefy spadkowej. Drużyna prowadzona przez Stanisława Kleina po ciekawym meczu pokonała faworyzowaną Victorię Bartoszyce 3:1.

Boisko było świetnie przygotowane, jednak warunki pogodowe nie należały do najłatwiejszych. Często zrywający się wiatr nie ułatwiał zadania piłkarzom obydwu drużyn. Obie jednak potrafiły go wykorzystać.

W pierwszej połowie grająca z wiatrem Vęgoria tworzyła akcję za akcją. Do zdobycia bramki zabrakło jednak dokładności. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Patryk Depta, po tym jak odebrał piłkę obrońcy Victorii, zagrywa na głowę Szymona Walaszczyka. Ten przedłuża podanie do Daniela Maliszewskiego, który wykorzystuje okazję sam na sam i strzela na 1:0.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Victorii, a Vęgoria czekała na kontry. Taktyka okazała się słuszna i w 69 minucie po strzale zza pola karnego bramkarz gospodarzy „wypluwa” piłkę przed siebie. Do piłki dopada Szymon Walaszczyk i podwyższa na 2:0.

Niestety 6 minut później pięknym strzałem popisuje się piłkarz Victorii i z ok. 20 metrów piłka po rykoszecie wpada do bramki Marcina Brandta. Na odpowiedź Vęgorii nie trzeba było długo czekać. W 88 minucie Szymon Walaszczyk zdobywa bramkę na 3:1.

W 89 minucie na boisko wchodzi Sebastian Ossowaski, zmieniając Szymona Walaszczyka. Natomiast w 90 minucie boisko opuszcza Rafał Bendek, na jego miejsce zajął Jarosław Petiuk. Ten pierwszy dał świetną zmianę i stworzył dwie bramkowe sytuacje. Po jednej z nich piłka wylądowała w siatce gospodarzy, jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę wskazując pozycję spaloną.

Komentarz trenera Stanisława Kleina:

Cała drużyna wiedziała, że mecz w Bartoszycach musimy wygrać żeby zmazać wpadkę na swoim boisku w meczu z Bezledami. Pochwalić muszę Szymona Walaszczyka, który strzelił dwie bramki dla Vęgorii zaliczył asystę. No i oczywiście bramkarza Marcin Brandt, który prezentuje wysoki poziom od początku rundy rewanżowej

Skład

Bramkarz: Marcin Brandt
Obrońcy: Marcin Biaduń, Paweł Brandt, Stanisław Klein, Rafał Bendek
Pomocnicy: Adrian Zdobych, Szymon Krupa, Mateusz Opar, Patryk Depta (60′ Rafał Raiński)
Napastnicy: Daniel Maliszewski, Szymon Walaszczyk (89′ Sebastian Ossowski)
Ławka rezerwowych: Kacper Oszako, Tomek Flis, Jarosław Petiuk, Sebastian Ossowski, Rafał Raiński

Autorzy: Stanisław Klein, Marcin Gajda
Zdjęcie: Marek Duda