3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Grad bramek na inauguracje rundy wiosennej

Przygniatająca przewaga Vęgorii, zacięta walka, dwa rzuty karne, szalony pościg Łyny Sępopol i w sumie 10 bramek. To wszystko można było obejrzeć w sobotnim meczu jedenastej w tabeli Vęgorii i czwartej Łyny Sępopol. Kibice, którzy udali się na stadion przy ulicy Turystycznej 13 w minioną sobotę nie mogli narzekać na brak emocji.

Pogoda od samego początku spotkania nie rozpieszczała zarówno kibiców jak i piłkarzy. Zimny wiatr oraz niska temperatura (4 stopnie *C), a w drugiej połowie marznący deszcz w połączeniu z gradem sprawiały, że warunki do gry były dalekie od idealnych. W tych warunkach większą klasą wykazała się drużyna gospodarzy, która od samego początku zaatakowała drużynę Łyny. To zaowocowało błyskawicznym golem zdobytym z bliskiej odległości przez Adriana Zdobycha.

Zaledwie 10 minut później po faulu w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, który bez wahania na bramkę zamienił Daniel Maliszewski. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Szymon Walaszczyk, który od samego początku meczu był bardzo aktywny w ofensywie uderzył z prawej strony pola karnego i w 24 minucie podwyższył na 3:0. Do przerwy Vęgoria nadal prowadziła grę i tylko wielkiemu szczęściu piłkarze Łyny zawdzięczają to, że do szatni zeszli z bagażem tylko 3 bramek. Równie sprawiedliwym wynikiem byłoby 5:0 gdyż świetne sytuacje mieli obaj nasi napastnicy.

Po przerwie piłkarze Łyny zmotywowani przez trenera ruszyli do odrabiania strat i rzucili się do ataku. Na efekt nie trzeba było długo czekać, już w 50 minucie padła bramka na 3:1 zdobyta przez Daniela Gigielewicza. Jednak węgorzewska jedenastka nie zamierzała łatwo oddać zwycięstwa i już 21 minut później po bramkach Daniela Maliszewskiego, Pawła Brandta oraz Szymona Walaszczyka prowadziła aż 6:1.

Taka przewaga wpłynęła na rozluźnienie w szeregach drużyny gospodarzy i do końca spotkania piłkarze Łyny zdobyli jeszcze 3 bramki na przestrzeni 15 minut ustalający tym samym wynik spotkania na 6:4.

Skład:

Bramkarz: Marcin Brandt
Obrońcy: Klein Stanisław, Paweł Brandt, Marcin Biaduń, Marek Duda
Pomocnicy: Bartek Babicz, Szymon Krupa, Adrian Zdobych, Mateusz Opar
Napastnicy: Daniel Maliszewski (c), Szymon Walaszczyk

Bramki:

5′ Gol dla Vęgorii – Adrian Zdobych
15′ Gol dla Vęgorii – Daniel Maliszewski (k)
24′ Gol dla Vęgorii – Szymon Walaszczyk
50′ Gol dla Łyny Sępopol – Damian Giglewicz
60′ Gol dla Vęgorii – Daniel Maliszewski
68′ Gol dla Vęgorii – Paweł Brandt (k)
71′ Gol dla Vęgorii – Szymon Walaszczyk
74′ Gol dla Łyny Sępopol – Rafał Naruszewicz
84′ Gol dla Łyny Sępopol – Rafał Naruszewicz
91′ Gol dla Łyny Sępopol – Łukasz Pawłowski

Autor: Marcin Gajda
Zdjęcie. Marcin Gajda