4 czerwca 23, niedziela

Aktualności

Przed meczem: Łyna Sępopol

Sępopol to niewielkie miasteczko liczące łącznie 2100 mieszkańców. Leży w powiecie Bartoszyckim i jest oddalone od Węgorzewa o 60 kilometrów. To właśnie z tej miejscowości przyjadą do nas pierwsi goście rundy wiosennej.

Łyna ma za sobą całkiem udany okres przygotowawczy do rundy wiosennej. W sparingach w tym okresie wygrali m.in. 6:0 z Redutą Bisztynek, 5-1 z Granicą Bezledy, 4:3 z Polonią Lidzbark Warmiński, 4:0 z KS Wojciechy Jedyną zanotowaną porażką była wysoka klęska z Granicą Kętrzyn 1:7.

Ludowy Klub Sportowy Łyna Sępopol, został założony w 1948 roku. Jego prezesami są Czesław Sekita oraz Edmunt Oleszkiewicz. A historycznym sukcesem klubu jest gra na III Poziomie ligowym.

Z ciekawostek historycznych warto wspomnieć o  tym Łyna może pochwalić się słynnym wychowankiem, którym jest Tomasz Sokołowski. Ten w swojej karierze zanotował występy w Ekstraklasowej Legii Warszawa, Stomilu Olsztyn (jeszcze kiedy ten grał na najwyższym poziomie ligowym), Ruchu Chorzów, Górniku Łęczna, czy Jagiellonii Białystok. Miał też epizod zagraniczny w postaci występów w Izraelskim Maccabi Netanja. Łącznie na boiskach ekstraklasy rozegrał ponad 300 spotkań. Z Legią Warszawa wywalczył mistrzostwo polski i SuperPuchar Polski.


Trener: Mariusz Zieliński

Prawdopodobny skład na mecz z Vęgorią:

Skorupski – Zych, Krasowski, Lemański, T. Naruszewicz, Kryłowicz, R. Naruszewicz, Waga, Gigielewicz, Paweł Dobrzyński, Pawłowski oraz Łojewski, Piotr Dobrzyński


Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dodaj komentarz