3 czerwca 23, sobota

Aktualności

Przerwa z Tadeuszem Ciborskim

Zmiany w Vęgorii zagościły na dobre. Przygotowania idą pełną parą, finanse się stabilizują. Innymi słowy płyniemy w dobrym kierunku… Więcej przeczytacie w pierwszym artykule z cyklu: „Przerwa z …”. Jako pierwszy odpowiada nowy Prezes Vęgorii Tadeusz Ciborski.

Redakcja: Skąd decyzja o zaangażowaniu się w Vęgorię?

Tadeusz Ciborski: Temat kierowania CWKS-em przewijał się już od dawna. Propozycje przychodziły z różnych stron. Jednak moja praca zawodowa (Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego) zbyt mnie pochłaniała, aby podjąć się dodatkowo kierowania Klubem. Kiedy odszedłem na emeryturę, te propozycje ponownie zaczęły się pojawiać. Długo się jeszcze zastanawiałem (ponad 8 m-cy). Po paru spotkaniach w różnych środowiskach powiedziałem „spróbuję”. I tak to się stało.

Jaka jest obecna sytuacja klubu – finansowo, organizacyjnie i sportowo?

Pierwszymi informacjami jakie chciałem znać to płynność finansowa Klubu. Przez pierwsze dwa miesiące zapoznawałem się z zadaniami i strukturą organizacyjną Klubu, środowiskiem trenersko – szkoleniowym. Spotkanie z rodzicami; dzieci uczestniczącymi w procesie szkoleniowo – treningowym (wcześniej prowadzonym przez Akademie Piłkarską, która została rozwiązana), następnie przyjęcie dzieci do CWKS „Vegoria”, zapoznanie się z dokumentacją klubową, współpraca z OSiR-em i innymi podmiotami współpracującymi z Vęgorią lub na rzecz Vęgorii. Na to pytanie bardziej szczegółowo, odpowiem nieco później, albowiem moja wiedza jest jeszcze nie pełna.

Żaglowiec “Vęgorii” trafił w Pańskie ręce zaraz przed nowym rokiem, jakie ma Pan postanowienia noworoczne względem Vęgorii, jakie cele stawia Pan przed klubem w 2017 roku?

Po pierwsze to przytłamsza mnie presja, oczekiwań naszej społeczności na sukces „Vęgorii”, „życzliwi” piszą na forach, KIEDY I LIGA?? Mój cel to odzyskać, a następnie utrzymać bieżącą płynność finansową w szerokim tego słowa znaczeniu. Sporządzić realny preliminarz dochodów, a następnie wydatków w roku 2017. Podejmować sukcesywnie decyzje, które wspomagają finanse klubu w szerokim tego słowa znaczeniu. Pozyskiwanie sponsorów tych małych i większych. Liczę na odpis z podatku 1%-a od życzliwych nam osób. Następnie działania restrukturyzacyjno – organizacyjne usprawniające działalność i zarządzanie Klubem.

W roku bieżącym utrzymać się na nieco wyższym – bezpiecznym miejscu w tabeli seniorów. Jeśli chodzi o grupy młodzieżowe systematycznie podnosić poziom wyszkolenia a tym samym osiąganie wyższych lokat w tabelach wojewódzkich poszczególnych grup. Pozostałe sekcje „Vęgorii”; Sztuki Walki i Szachowa są samodzielne i sobie poradzą jeśli nie będziemy im przeszkadzać, a jedynie wspierać.

A cele jakie stawia Pan sobie?

Bieżące regulowanie wszystkich zobowiązań finansowych Klubu i zamknięcie roku bilansowego 2017 na „ZERO”. Sprawy organizacyjne winny być „opanowane” do półrocza – ta sfera jest łatwiejsza do ogarnięcia albowiem nie wymaga nakładów finansowych jedynie działań usprawniających.

Czy wraz ze sztabem szkoleniowym pracuje Pan nad jakimiś zmianami kadrowymi w pierwszej drużynie Vęgorii?

Tak, w zakresie wzmocnienia drużyny, ale na tym etapie o szczegółach jeszcze nie mogę rozmawiać.

Jak wygląda przerwa między rundami w Vęgorii?

Drużyna seniorów trenuje intensywnie trzy razy w tygodniu, bierze udział w sparingach na boisku w Kętrzynie, które jest przygotowane do rozgrywania meczów o tej porze roku. Podobnie wg harmonogramu odbywają się zajęcia treningowo – szkoleniowe, organizujemy turnieje dla naszych drużyn dziecięco – młodzieżowych w Hali Miejskiej, a także uczestniczymy w turniejach wyjazdowych na zaproszenia klubów. Pierwsze wyniki z turniejów są obiecujące o czym na naszej stronie www.vegoria.pl można przeczytać.

Na co będzie się kładło nacisk w Vęgorii pod Pana rządami?

Trudno już dziś określić, co ważne a co będzie ważniejsze. Czas pokaże. Stawiam na SOLIDNOŚĆ pracy całego zespołu; Od Zarządu, przez Członków Klubu, Kadrę trenersko – szkoleniową, bardzo dobrą współpracę z OSiR-em i innymi podmiotami. Zgodnie z Statutem Klubu, działa on pod patronatem władz samorządowych Gminy Węgorzewo i Garnizonu Węgorzewo. Jestem przekonany o życzliwości i wsparciu Władz Samorządowych Gminy Węgorzewo; Radnych i Pana Burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka, Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii Pana Pułkownika Dyplomowanego Jacka Wery. Bardzo sobie cenię współpracę z Rodzicami i Opiekunami Dzieci, które biorą udział w zajęciach treningowo – szkoleniowych. Bardzo wysoko oceniam ostatni turnieju „Żaczków” (rocznik 2008) w Węgorzewie w dniu 11 lutego 2017r., gdzie przy pełnej sali, wśród kibiców były całe rodziny nawet dziadkowie i babcie. Mamy i Tatusiowie pomagali we wszystkim co było do zrobienia; w tym przygotowanie kanapek , a wybór smacznych ciast które przygotowały….. BYŁO SUPER. W turniej startowało 10 drużyn; od Suwałk, przez Wydminy, Giżycko, Kętrzyn. Nasze drużyny w takiej obsadzie, przy dobrym dopingowaniu zajęły I i II miejsce.

Dodaj komentarz