|  |

Seniorzy

Umtiti, Czukwu i spółka już grają !!! Ruszyła 5 Liga !!

img-responsive

Seniorzy CWKS Vęgorii rozpoczęli ligowe zmagania 24 marca. Do tej pory rozegraliśmy 4 mecze inkasując przy tym 7 punktów.

Pierwszy mecz Trójkolorowi rozegrali z ekipą Śniardw Orzysz. Przegraliśmy to spotkanie aż 1-4, mecz odbył się w Kętrzynie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a Vęgoria wystąpiła w roli gospodarza. Całe zamieszanie było spowodowane złym stanem boiska przy T13 w Węgorzewie. Jedyną bramkę dla Vęgorii w tym meczu strzelił 15 minut przed końcem Daniel Maliszewski.

Tydzień później, a dokładnie 31 marca Węgorzewianie pojechali do przed ostatniej drużyny w tabeli ligi Okręgowej czy do DKSu Dobre Miasto. Udało nam się zdobyć bardzo cenne 3 punkty, ale mecz nie należał to najłatwiejszych. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30 minucie. Po błędzie naszej obrony sytuację sam na sam wykorzystał napastnik DKSu. Vęgoria odpowiedziała w 42 minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Raińskiego trafiło do dobrze ustawionego Szymka Walaszczyka, a popularny Czukwu nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Nie cieszyliśmy się zbyt długo bo w 45 minucie DKS znowu prowadził.

Po przerwie Vęgoria rzuciła się do ataków, ale dobrze grający defensorzy DKSu rozbijali nasze ataki. Bramkę na 2-2 w 79 minucie zdobył niezawodny tego dnia Szymon Walaszczyk. Pięknie uderzył z 25 metrów tuż obok słupka, a bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem. W 85 minucie spotkania świetną akcją indywidualną popisał się Kamil Pruszyński, ściągnął na siebie trzech rywali, ale zdołał wyjść z opresji i wrzucił piłkę w pole karne wprost do Daniela Maliszewskiego, który został sfaulowany a sędzie podyktował rzut karny !! Węgorzewski Maradona wykorzystał jedenastkę i na kilka minut przed końcem prowadziliśmy 2-3. Takim oto wynikiem zakończył się mecz w Dobrym Mieście.

Kolejnym przeciwnikiem seniorów Vęgorii był Jurand Barciany. Drużyna skazywana na porażkę pokazała siłę charakteru i ogromne zaangażowanie. Jurand wywiózł z Węgorzewa cenny remis. Mecz zakończył się wynikiem 2-2. Goście z Barcian wyszli na prowadzenie już w 10 minucie. Vęgoria rzuciła się natychmiast do odrabiania strat i w 13 minucie Daniel Maliszewski strzela na 1-1. Vęgoria miała przewagę w tym meczu, ale brakowało skuteczności. Trójkolorowi wyszli na prowadzenie w 85 minucie spotkania kiedy to Malinka wykorzystał rzut wolny z 16 metra. Kiedy wydawało się że wygramy to spotkanie goście z Barcian przeprowadzili szybki kontr atak i zdołali wyrównać.

Po remisie z Jurandem Vęgoria wybrała się 15 kwietnia do Piecek na mecz z tamtejszym Żaglem. Założenia były proste. Jedziemy po 3 punkty, ale łatwo ich nie dostaniemy. Mecz rozpoczął się pod dyktando Vęgorii. Kilka groźnych ataków przeprowadzonych skrzydłami napawało optymizmem. W 20 minucie meczu wracający do składu Trójkolorowych Jarosław Petiuk dośrodkował piłkę w pole karne, a tam nie pilnowany Daniel Maliszewski wpakował piłkę do brami z najbliższej odległości. Obrońcy sygnalizowali zagranie ręką naszego napastnika, ale sędziowie po konsultacji uznali bramkę Daniela. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Vęgoria wyszła na prowadzenie 0-2. Grający na prawej stronie obrony Rafał Bendek, znany wśród kolegów jako Umtiti dośrodkował piłkę na pole karne do Szymka Walaszczyka, a ten strzela piękną bramkę!! Gospodarze odpowiedzieli w drugiej połowie, ale to było wszystko na co pozwoliła im nasza defensywa. Mecz zakończył się zwycięstwem Vęgorii 1-2 !!

Aktualnie Vęgoria ma rozegranych 19 spotkań ligowych. W tabeli ligi Okręgowej zajmujemy 9 miejsce ze stratą 1 punktu do MKS Szczytno. Kalendarz spotkań nie jest dla nas łaskawy. Czekaja nas teraz 4 meczy wyjazdowe. Już za tydzień 21 kwietnia jedziemy do Rożnowa. Następnie gramy w Olecku, Wielbarku i Szczytnie. Najbliższy mecz w Węgorzewie 12 maja z Granicą Bezledy.

Vęgoria – Śniardwy Orzysz 1-4 ( bramka dla Vęgori Daniel Maliszewski )

DKS Dobre Miasto – Vęgoria 2-3 ( bramki do Vęgorii Szymon Walaszczyk x 2 i Daniel Maliszewski )

Vęgoria – Jurand Barciany 2-2 ( bramki dla Vęgorii Daniel Maliszewski x 2 )

Żagiel Piecki – Vęgoria 1-2 ( bramki dla Vęgorii Daniel Maliszewski i Szymon Walaszczyk )